A hetvenötéves Magyar Állami Operaház. 1884-1959. Bp., 1959, Magyar Állami Operaház (Révai-ny.). Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papírszalaggal.
cca 1900-1950 Vegyes kotta tétel, 6 db: G. Puccini: Boheme, Ravel: Deux melodies Hébraiques, Johann Strauss: The blue Danube, Arnold Schönberg: Vier Lieder stb. Részben sérült és foltos
Szabolcsi Bence: A melódia története. Vázlatok a zenei stilus multjából. Bp., 1950, Cserépfalvi, 157+(3) p. + 14 (fekete-fehér képek) t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Dohnányi Ernő, Goth Ernő: A tenor. Vígopera 3 felvonásban. Szövegkönyv. Debrecen-Bp., é.n., Csáthy Ferenc. 64 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos és kissé sérült borítón címke maradvánnyal, egy lapon tollas jelölésekkel.
Reményi Mihály (1867-1939) budapesti hangszerkészítő mester által készített hegedű, cca. 1900. Vonóval, kissé megviselt állapotban, de a teste ép. Belül címkével jelzett, kopott tokkal. 60 cm