Tétel

Rufpreis:

18 000 HUF

Beschreibung:

Dal, Vlagyimir Ivanovics: Az élő nagy orosz nyelv magyarázó szótára. I-IV. köt. [Két kötetbe kötve. Teljes!] Szentpétervár-Moszkva, 1880-1882, M. O. Wolff, LXXXIV+723+(1) p.; 807+(1) p.; 576 p.; 704 p. Második kiadás. Orosz nyelven. Korabeli, aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé sérült, kopottas borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
A négy kötetből álló munka a szerző, Vlagyimir Ivanovics Dal (1801-1872) orosz író, néprajzkutató, nyelvész, lexikográfus fő műve; összeállítása 53 évig tartott (első kiadása 1863 és 1866 között jelent meg). Munkájáért 1863-ban az Orosz Tudományos Akadémia Lomonoszov-díjjal tüntette ki, valamint tiszteletbeli akadémikusi címet kapott. //
Dal, Vladimir Ivanovich: Explanatory Dictionary of the Living Great Russian Language. Vol. 1-4. [Complete, in two tomes]. Second edition (published 1880-1882), in Russian language. Half leather binding, in mostly good condition, with slighty worn covers.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nagy_andras