Pálinkás Gyula - Feyér Piroska (szerk.): Szőlészeti és borászati zsebkönyv. Bp., 1960, Mezőgazdasági Kiadó. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kisebb ázásnyomokkal, belül jó állapotban.
Ángyán János - D.-né Mittag Margit: A diétás konyha a mindennapos gyakorlatban. Dr. Ángyán János egyetemi ny. r. tanár jóváhagyásával a Pécsi Erzsébet Tudományegyetem Belklinikájának gyakorlata alapján összeáll. D.-né Mittag Margit a belklinika diétás tanársegédje. I.: A szív, a vérkeringés és a vese megbetegedéseinek étrendje. II.: A gyomor-, bél-, máj- és epehólyagbetegségek étrendi ellátása. III.: A lázas megbetegedések, a tuberkulózis, a vészes vérszegénység, a Bazedow-kór és az idült székrekedés étrendje, soványító és hízlaló étrend. IV.: A cukorbetegek étrendje. Bp.,(1933.),Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a IV. fejezet "címtáblája" hiányzik.
Az Alföld fásítása. Szerk.: Rakonczai János. Az egyik szerző Tóth Albert által DEDIKÁLT példány! A Nagyalföld kötete 2. Püspökladány, 1992., Nagyalföld Alapítvány. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Bánffyhunyadi Hunyady Erzsébet: A jó házi konyha. Így kell főzni! I-II., IV-X., XII-XIII. füzetek (11 db). Bp., é.n., Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, erősebben sérült, több füzet széteső állapotban, részben hiányzó borítókkal.