Ungarische Gedenkmünzen, Plaketten Zahl der Lose: 324
Nach steigender Katalognummer
Nach fallender Katalognummer
3259796
31780
478
40000
Hungarian commemorative medals and plaques
Numismatik
1879. "Fiume különálló területként Magyarországhoz való csatolásának 100. évfordulója" bronz emlékérem. "MARIA. THERESIA. HUNG: REX. JUS. FLUMINENSIUM. STATUIT. 1779 - SCHWERDTNER / LAETA. CIVITAS. PRIMUM. CELEBRAT. SAECULUM. 1879 - INDEFICIENTER" . Szign.: Johann Schwerdtner (60mm) T:AU Hungary 1879. "100th Anniversary of the Annexing of Fiume directly to Hungary as a corpus separatum" commemorative bronze medallion. Sign.: Johann Schwerdtner (60mm) C:AU Hauser 1669. 2889762
31781
478
4400
Numismatik
1894. "Kossuth Lajos / Neked élni kell, ó hon! Dicső korszak lánglelkű alkotója született 1802. szept. 16., meghalt 1894. már. 20." kétoldalas ón emlékmedál füllel (34mm) T:XF nagyobb ph, ü. 3240744
31782
478
Numismatik
1895. "Magyar ország ezeréves fennállása - Árpád - I. Fer. Józs. 896-1896 / Ezredéves Országos Kiállítás - Emlék érem 896 1896" kétoldalas bronz emlékérem füllel (35mm) T:XF patina
3240781
31783
478
Numismatik
1896. "Az ezredév emlékére - 896-1896 / Makó Város Képviselete " bronz érem füllel (29mm) T:XF patina
3236625
31784
478
Numismatik
1896. "Ezredéves Történetünk Ezredekre Remény Nekünk - Honfoglalás" millenniumi bronz emlékérem füllel. Szign.: Steiner A. (32mm) T:F több ph.
3170682
31785
478
Numismatik
1899. "A Som-Csurgói Ev. Ref. Gymnasium fennállása évszázados emlékére 1899 - Királyi megegyezéssel alapítá: 1792-1798-ban. A.B.-Som. Ev. Ref. Egyházmegye részére Festetich György gróf / A Som-Csurgói Áll. Segélyz. Ev. Ref. Főgimnázium új épülete ünnepélyes felavatásának emlékére - Építette a Magy. Áll. segélyével A.B. Som. Ev. Ref. Egyházmegye: 1896. Megnyittatott: 1897. Oct. 11-én. Ünnepélyesen felavattatott: 1899. szept 14-én" kétoldalas aranyozott bronz emlékérem (36mm) T:AU,XF ph, kopott aranyozás, patina
3149063
31786
478
26000
Numismatik
1899. "A Som-Csurgói Ev. Ref. Gymnasium fennállása évszázados emlékére 1899 - Királyi megegyezéssel alapítá: 1792-1798-ban. A.B.-Som. Ev. Ref. Egyházmegye részére Festetich György gróf / A Som-Csurgói Áll. Segélyz. Ev. Ref. Főgimnázium új épülete ünnepélyes felavatásának emlékére - Építette a Magy. Áll. segélyével A.B. Som. Ev. Ref. Egyházmegye: 1896. Megnyittatott: 1897. Oct. 11-én. Ünnepélyesen felavattatott: 1899. szept 14-én " kétoldalas bronz emlékérem (36mm) T:AU,XF
2935858
31787
478
Numismatik
~1900. "Petőfi Sándor" 2xklf ezüstözött bronz lemezplakett (51x70mm) T:XF,VF 3256606
31788
478
Numismatik
~1900. "A Vasmegyei Gazdasági Egyesület / Érdem Érem" bronz érem (35mm) T:AU 3175816
31789
478
Numismatik
Osztrák-Magyar Monarchia ~1910. "Ferenc József / Hofburg Béc s" bronz zseton (16mm) + "Ferenc József " bronz zseton hiányzó hátlappal (17mm) T:XF,F Austro-Hungarian Monarchy ~1910. "Franz Josef / Hofburg Wien" bronze token (16mm) + "Franz Josef" bronze token with missing back (17mm) C:XF,F
3259780
31790
478
24000
Numismatik
1913. "Baromfitenyésztők Országos Egyesülete 1902 / Az érdem jeléül" jelzett Ag díjérem, hátoldalon "Budapest 1913" gravírozással (43,46g/0.900/50mm) T:XF patina, ph., karc 3257539
31791
478
Numismatik
1920-1930 k. "M. Kir. Állami Zrínyi Miklós Gimnázium " egyoldalas ezüstözött bronz plakett (41x29mm) T:XF kopott ezüstözés
bis 1 000 HUF
100 HUF
bis 5 000 HUF
200 HUF
bis 10 000 HUF
500 HUF
bis 20 000 HUF
1 000 HUF
bis 50 000 HUF
2 000 HUF
bis 100 000 HUF
5 000 HUF
bis 200 000 HUF
10 000 HUF
bis 500 000 HUF
20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF
50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF
100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF
200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF
500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF
1 000 000 HUF