https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
Kontinuierlich Online-Auktionen
Tétel

Seeckt vezérezredes, [Hans von]: Egy katona gondolatai. Fordította N...

Das Lot is nicht erreichbar

1

Rufpreis:

4 000 HUF
10,84 EUR, 12,50 USD

Zahl der Gebote:

0

Beschreibung:

Seeckt vezérezredes, [Hans von]: Egy katona gondolatai. Fordította Németh József. Budapest, 1929. (A szerző kiadása - Pallas Rt. ny.) 155 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Hans von Seeckt (1866-1936) porosz vezérezredes, katonai gondolkodó, az első világháború keleti frontján jelentős sikereket elérő August von Mackensen német tábornagy vezérkari tisztje. A háborús összeomlás után Hans von Seeckt szervezte újjá a Weimari Köztársaság haderejét, szemléletváltoztató, átfogó reformjaiból később sokat profitált a Wehrmacht is. Szellemes tömörséggel megírt esszésorozatában a pacifizmus, a militarizmus, az imperializmus kiforgatott jelszavainak természetéről elmélkedik. Stílusmutatvány: ,,Három dolog - az ostobaság, a bürokrácia és a jelszavak - ellen hiába küzd az emberi elme. Abban hasonlítanak egymáshoz, hogy bizonyos fokig mindenik szükséges. Az ostobaság elleni reménytelen küzdelmet okosabb kortársaimnak engedem át, a katonai bürokráciával szemben pedig máris vesztesnek érzem magamat. De harcra akarok kelni néhány katonai jelszó ellen. [...] Imperializmus. Imperialista mindig az a másik fél, akinek nyílt vagy burkolt hódító vágya ellen állítólag védekezni kell. Csak az angoloknak van joguk hozzá, hogy az empire fogalom az egész földet körülölelő hatalmuk büszkeségét tükrözze vissza; az összes többi népek imperializmusa merénylet a világbéke ellen". A szerző egynémely (ideológiai szitokszóvá alakított) katonai műszó és katonai elmélet elemzése után kitér néhány kiemelkedően fontos hadvezér és uralkodó pályájának elemzésére (II. Frigyes, Napóleon), illetve az állam, a gazdaság, a haderő és a geopolitika összefüggésében értelmezi az első világháború végkimenetelét. A címlapon és a belív néhány oldalán apró, halvány foltosság. Aranyozott, foltos kiadói egészvászon kötésben, enyhén foltos lapszélekkel.

Teilen:

Facebook

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse