Tétel

Rufpreis:

3 000 HUF

Beschreibung:

Magyar statisztikai zsebkönyv. Szerkesztő Mike Gyula. V. évfolyam, 1936. Budapest, 1937. Magyar Királyi Központi Statisztikai Hivatal (,,Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt.) IX + [1] p. + 304 p. + 1 térkép (színes, dupla oldalas). A Magyar statisztikai zsebkönyv kis kötete páratlanul gazdag pillanatfelvételt ad Magyarország gazdasági, társadalmi, közigazgatási, jogszolgáltatási, társadalombiztosítási, egyházi, kulturális és művelődési állapotáról. Az infografikákkal kísért oldalakon egy fejlődésnek indult, jobb sorsra érdemes ország képe bontakozik ki, amely túl van a recesszión. Az évkönyvből nem csupán a foglalkoztatási ágak szerinti munkavállalók száma derül ki, hanem a termelés, a társadalombiztosítás, a közlekedés, a népmozgalom fő adatai is, és egyebek közt tallózhatunk az elmúlt év tűzkárainak okaiban (gyújtogatás, villámcsapás, öngyulladás, gondatlanság, gyermekjáték), a felsőfokú oktatásban kiadott oklevelek megoszlásában, az iskolán kívüli népművelés számaiban, a rádióelőfizetők arányszámaiban, illetve böngészhetjük a jelentősebb közgyűjtemények lajstromát is. A kötet elején történelmi áttekintés, melyet minisztériumi szaknévsor követ, e bevezető után a munka zömét jelentő statisztikai adatközlés. Aranyozott korabeli bőrkötésben, a gerincen felül apró sérüléssel. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk