Lázár Béla:
Fadrusz János élete és művészete.
Budapest, (1923). Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 1 t. (címkép) + 207 + [1] p. + 1 t. (kihajtható) + 1 hasonmás (kétleveles) + 43 t. (42 kétoldalas). Egyetlen kiadás.
Fadrusz János (1858-1903) szobrászművész, a 19. századi magyar historizáló szobrászművészet egyik legnagyobbja. Az öntörvényű, konfliktusokat is vállaló művész életrajza egyúttal bepillantást nyújt a századvég művészeti világának vitákkal övezett világába. Oldalszámozáson belül gazdag szöveg közti illusztrációs anyaggal.
Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben. Szép példány.