Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 202

14365.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

cca 1890-1920? Marczali Henrik (1856-1940) történész jegyzet vagy tanulmányának, kéziratának részlete, aláírás nélkül, 2 sztl. lev., 34x21 cm
14366.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

1897 Zarándy (Alfred) Gáspár, (családi nevén: Thurnsteini Stefezius Alfred), okleveles főlevéltárnok, (1860-1911) autográf levele Komjáthy Béla országgyűlési képviselőnek, annak levélpapírján! A levélben egy rágalmazási perről ír 3 beírt oldalon
14367.

Rufpreis:
4 000 HUF

cca 1900-1985 Kiss Sándor (1900-1985) pincér, kávéházi alkalmazott, vöröskatona, a Vendéglátóipari Munkások Szakszervezetének munkatársa ill. főtitkára személyes anyaga: egy nagyobb albumnyi dokumentum (hivatalos iratok, fotók, képeslapok, újságkivágások, stb.), valamint kézzel írt, naplószerű bejegyzések. A dokumentumokból és bejegyzésekből kiderül például a Vörös Hadseregben való részvétele, majd a Tanácsköztársaság bukását követő bujkálása; 1947-ben az Államrendészeti Osztály (ÁVO) által való letartóztatása és internálása; stb. Tartalmas anyag, számos érdekes dokumentummal (részben beragasztva, részben a lapok közé betűzve). Egészvászon-kötésben, 29,5x20,5x2,5 cm
14368.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,60
187,50

cca 1900 Küffer Béla (1856-1928) bölcseleti doktor, képviselőházi könyvtárnok jegyzetei, kéziratai, előadás vázlatai vegyes történelmi témában, kb 100 oldalnyi, anyag
14369.

Rufpreis:
10 000 HUF

cca 1900 Besztercebánya város története kézirat, két beírt oldalon, valamint rá francia nyelvű reagálás további adalékokkal 3 oldalon / cca 1900 manuscript history of the city of Banska Bistrica, on two typed pages, as well as a response to it in French with additional additions on 3 pages
14370.

Rufpreis:
4 000 HUF

cca 1900 Kovács Vilma kézírásos szakácskönyve, tintával és ceruzával írva, sérülésekkel
14371.

Rufpreis:
4 000 HUF
13

cca 1900-1910 "Supkégel Béla Orosháza", Supkégel Béla orosházi vaskereskedő [név]bélyegzője, fa-fém, kopott, a fán repedéssel, h: 10 cm
14372.

Rufpreis:
2 000 HUF

cca 1900 Buda Zsomborné Veress Kornélia címeres névjegykártyája, hátoldalán autográf soraival, 9×6 cm
14373.

Rufpreis:
3 000 HUF

1902 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus érdekes, kiállítással kapcsolatos autográf sorai fiumei képeslapon: "(...) a vernissage után, a kormányzónál ebédeltünk, csakis mi piktorok (...)
14374.

Rufpreis:
6 000 HUF

1906 Károly főherceg részére szállított lószerszámok számlája H. Dietz udvari szállítótól rányomtataott 10h illetékbélyeggel /  Invoice for horse tools delivered to Archduke Károly from court supplier H. Dietz with printed document stamp
14375.

Rufpreis:
1 000 HUF

1906-1909 Szendrői Mór (1853-1929), a Győri Kereskedelmi és Iparkamara titkárának fejléces levélpapírjára írt 3 db levél
14376.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF