Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 202

1816. május 31.  Szathmáry Király Miklós (1744-1818) egykori gömör megyei alispán, országgyűlési követ és táblabíró magyar nyelvű levele Boronkay Miklós részére Veresmarótra. A levél másik oldalán országbíró tábláról kikerült latin nyelvű irat.  Címeres gyűrűspecséttel lezárva.
14341.

Rufpreis:
6 000 HUF

1830 Szirmay János és Szirmay családdal kapcsolatos két okmány, árenda elszámolása Károlyi család földjeire, fa rendelése
14342.

Rufpreis:
5 000 HUF

cca 1830-1870 Családi kalendárium fontos családi eseményekkel kézzel írt rossz állapotú füzet 20 beírt oldallal Sérült félbőr kötésben
14343.

Rufpreis:
4 000 HUF

1831 Eperjes, Tarkovics Gergely (1744-1841) görögkatolikus megyéspüspök aláírásával ellátott, latin nyelvű irat, kisebb sérülésekkel, foltokkal
14344.

Rufpreis:
5 000 HUF

1837 A budai görögkeleti egyház vagyonösszeírása 10 kézzel beírt oldalon 47 cm
14345.

Rufpreis:
10 000 HUF

cca 1840 Versek, kézzel írt hazafias és vallási versek 9 oldalon
14346.

Rufpreis:
4 000 HUF

1840-1845 6 db kézzel írt, magyar nyelvű levél
14347.

Rufpreis:
5 000 HUF

1844 Nagykároly (Carei), Erdély, Gyene Károly (1805-1878) országgyűlési képviselő, polgármester saját kezű levele, aláírásával, sérült viaszpecséttel
14348.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

1845-1846 Eperjes, Gaganecz József (1793-1875) görögkatolikus megyéspüspök aláírásával ellátott 2 db levél, latin nyelven, püspöki címeres papírfelzettel
14349.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

cca XIX. sz. első fele, VII. Piusz pápa 1809. június 10-én kiadott, a pápai államot megszálló Napóleont kiközösítő nyilatkozatának kézzel írt másolata, 8 beírt oldal, latin nyelven / Handwritten copy of the papal brief issued by Pope Pius VII on 10 June 1809, excommunicating Napoleon for his occupation of the Papal States, 8 pages, in Latin language
14350.

Rufpreis:
12 000 HUF

cca 1850 Ifj. Emich Gusztáv (1843-1911) magyar királyi asztalnok, magyar királyi udvari tanácsos, nyomdatörténet-író, könyvkiadó, országgyűlési képviselő, zoológus. Emich Gusztáv nyomdász, könyvkiadó fia ceruzarajz 22x29 cm
14351.

Rufpreis:
10 000 HUF

cca 1850 8 db magyarul írt ex offo és magánlevél
14352.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF