Bücher: Märchen

Zahl der Lose: 50

Hadmenet, nászmenet. Irtisi osztják mesék és mondák. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vértesi Edit. A versbetéteket Képes Géza fordította. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1975, Európa. Kiadói félvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
21566.

Rufpreis:
1 400 HUF

Az ördögnek eladott lányok. Bátyai népmesék. Fehér Zoltán gyűjtése. Válogatta, az utószót és a jegyzeteket írta: Fehér Zoltán. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1987, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadt, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
21567.

Rufpreis:
1 400 HUF

A tuói főnök. Új-kaledóniai mesék és mítoszok. Ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vargyas Gábor. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1979, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
21568.

Rufpreis:
1 400 HUF

21569.

Rufpreis:
1 400 HUF

21570.

Rufpreis:
1 000 HUF

Pohárnok Jenő: Észak csillaga. Mesék nyolc-tízéves gyermekek számára. K. Sávely Dezső művészi képeivel. Bp., [1931.], Szent István-Társulat, 103+1 p. 4. kiadás. + 2 (színes képtáblák) t. Lapszámozáson belül számos egészoldalas és szövegközti illusztrációval. Kiadói félvászon-kötés, kopott, javított borítóval, javított gerinccel és kötéssel, néhány lapon szakadással, foltos lapokkal, a rajzok egy részénél színezésekkel.
21571.

Rufpreis:
2 400 HUF

Bágyi János Bözödi György Az eszös gyermök - Bágyi János meséi Bözödi György lejegyzésében Bukarest, 1958. Ifjúsági könyvkiadó  199 p. Kiadói papírkötés kis sérüléssel
21572.

Rufpreis:
5 000 HUF

Noszov, [Nyikolaj Nyikolajevics]: Jóbarátok. (1951-ben Sztálin-díjjal kitüntetett mű). Ford.: Szőllősy Klára. Bp., 1953, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. Megjelent 8000 példányban.
21573.

Rufpreis:
1 000 HUF

Cooper, [James Fenimoore]:  Az utolsó mohikán. Az ifjúság számára átdolgozta Honti Rezső. Haranghy Jenő rajzaival. Budapest, (1941). Hungária Könyvkiadó (Hungária Hírlapnyomda Rt.) 125 + [3] p. James Fenimore Cooper amerikai író Bőrharisnya-történetei eredeti nyelven 1823-1841 között jelentek meg; első magyar - már akkor is illusztrált - fordítása Vachott Sándornétól, a magyar gyermekirodalom egyik fontos alapítójától való (Pollák és Társa, 1868-1873). A Cooper-jogok később a Légrády és Társa kiadóhoz kerültek, Vachott Sándorné fordítását ekkor Gaál Mózes dolgozta át; kiadásunk a harmadik jelentős Cooper-átdolgozás, oldalszámozáson belül Haranghy Jenő feliratozott szövegközti rajzaival. A Honti-átdolgozás első kiadása 1934-ben jelent meg, példányunk a harmadik kiadásból való, a teljes Bőrharisnya-regényfolyam második, önállóan is megálló, leghíresebb regénye. Az első előzéken és a címlapon régi tulajdonosi bélyegzés, illetve bejegyzés. Példányunk fűzése enyhén meglazult. Aranyozott gerincű, Sebők Imre grafikusművész színes rajzával illusztrált kiadói félvászon kötésben.
21574.

Rufpreis:
1 800 HUF

Scipio, Rudolf:  Jenseits des Oceans. Erlebnisse in den Prairien und Wildnissen des amerikanischen Westens. Der Jugend erzählt von Rudolf Scipio. Mit 5 Farbendruckbildern von E. Klingebeil. Dritte Auflage.  Berlin, (1891). Verlag von Herman J. Meidinger (Druck von C. H. Schulze und Co., Gräfenhainichen). 1 t. (színes kőnyomatú címkép) + [4] + 160 + [2] p. + 4 t. (színes).  Rudolf Scipio (1837-1901) német ifjúsági író. Indián és pionír témájú kalandregényei a terjeszkedő Egyesült Államok határvidékein játszódnak. ,,Jenseits des Oceans" (Az Óceán túloldalán) címen megjelent elbeszéléskötete 26 rövid történetet tartalmaz. Példányunk első előzékének fűzése javítva.  Színes, festett, illusztrált, aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Hübel & Benck). Jó példány.
21575.

Rufpreis:
1 000 HUF

[Milne, Alan Alexander] A. A. Milne: Micimackó. Ford.: Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel. Bp., 1957, Kossuth (Athenaeum-ny.), 123 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval.
21576.

Rufpreis:
2 000 HUF

10 db mesekönyv, ifjúsági könyv: Arany János: Juliska elbujdosása.; Ágh István - Würtz Ádám: Hányat nézek a naptárban?; Csukás István: Hogyan lettem filmszínész?; Turcsányi Ervin - Réber László: A vizek akrobatái.; Kányádi Sándor: Kenyérmadár.; stb. Változó állapotban.
21577.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF