Csarusin: Nyikitka barátai. Ford.: Szőllősy Klára. A szerző rajzaival. Bp., 1956, Ifjúsági Könyvkiadó. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói félvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel.
A deszkavári királyfi. Magyar népmesék Benedek Elek és Illyés Gyula feldolgozásában. Bp., 1975, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval, néhány a fűzéstől elváló lappal.
2 db német nyelvű mesekönyv: Grimms Märchen. Bp., é.n., Táltos. Haui József, Bakai Piroska és Kricskovics Zsuzsanna rajzaival. Kiadói kartonált papírkötés. + Das grosse Märchenbuch. Köln, 1992, Buch und Zeit Verlag. Kiadói kartonált papírkötés.
Kálovics Magda: Játékkészítés a napközi otthonokban. Vara Tibor rajzaival. Bp., 1979, Tankkönyvkiadó. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötésben, kopott borítóval.
Elsa Eisgruber: Rosmarin und Thymian. Leipzig, 1928, Ernst Wunderlich, 8 sztl. lev. Színes képekkel illusztrált. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérülésekkel.