Ungarische Gedenkmünzen, Plaketten Zahl der Lose: 354
Nach steigender Katalognummer
Nach fallender Katalognummer
3240804
31776
476
Hungarian commemorative medals and plaques
Numismatik
1867. "Érem I. Ferenc József budai koronázására" ezüstözött bronz emlékérem "A BUDA PESTI KORONÁZÁS EMLÉKÜL 1867 JUNIUS 8 ÁN / EMLÉKÜL AZ 1865. ÉVI ORSZÁG GYÜLÉS MEGNYITÁSÁRA PESTEN - ORSZÁG HÁZ", "EMLÉK PÉNZ - DENK MÜNZE" peremirattal (38mm) T:XF patina 3174939
31777
476
4200
Numismatik
1867. "I. Ferenc József budai koronázására" bronz koronázási zseton. "EMLÉK PÉNZ - UNGARISCHE DENK MÜNZE" peremirattal. "A BUDA PESTI KORONÁZÁS 1867 JUNIUS 8-ÁN / ÉLJEN A HAZA ÉS AZ ALKOTMÁNY " (31mm) T:VF
3199407
31778
476
40000
Numismatik
Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "Ferenc József koronázása Budán" Ag koronázási zseton. "I FERENCZ IÓSEF I K AVSZTRIAI CSÁSZÁR / BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN - MAGYAR KIRÁLYÁ KORONÁZTATOTT BVDÁN MDCCCLXVII " (5,45g/23,5mm) T:XF patina Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A "Coronation of Franz Joseph in Buda" Ag coronation jeton (5,45g/23,5mm) C:XF patina
3170652
31779
476
Numismatik
1867. "I. Ferenc József budai koronázására" bronz koronázási zseton. "A BUDA PESTI KORONÁZÁS 1867 JUNIUS 8-ÁN / ÉLJEN A HAZA ÉS AZ ALKOTMÁNY", "EMLÉK PÉNZ - DENK MÜNZE" peremirattal (31mm) T:XF lapkahiba
3240469
31780
476
Numismatik
1876. "Országos Kiállítási Emlék 1876 / Grossmann Testvérek az Arany Golyóhoz Szegeden" kétoldalas Sn emlékérem "Britannia Metall" gyártói jelzéssel (32mm) T:XF patina, ph. 3001934
31781
476
Numismatik
1881. "Országos Nőiparkiállítás Budapesten" öntött Al replika (?) emlékérem. "KOBURG HERCEGNÉ AZ ORSZ. NŐIPARKIÁLLÍTÁS VÉDNÖKE / ORSZÁGOS NŐIPARI KIÁLLÍTÁS BUDAPESTEN 1881" (34mm) T:VF
3240744
31782
476
Numismatik
1895. "Magyar ország ezeréves fennállása - Árpád - I. Fer. Józs. 896-1896 / Ezredéves Országos Kiállítás - Emlék érem 896 1896" kétoldalas bronz emlékérem füllel (35mm) T:XF patina
3240781
31783
476
Numismatik
1896. "Az ezredév emlékére - 896-1896 / Makó Város Képviselete " bronz érem füllel (29mm) T:XF patina
3240768
31784
476
Numismatik
1896. "Árpád a honalapító 896-1896 / I. Ferencz József a legalkotmányosabb király 1896" aranyozott bronz jubileumi emlékérem füllel (28mm) T:AU patina 3239869
31785
476
Numismatik
1896. "Ezredéves Történetünk Ezredekre Remény Nekünk - Honfoglalás" millenniumi bronz emlékérem füllel. Szign.: Steiner A. (32mm) T:XF 3236625
31786
476
Numismatik
1896. "Ezredéves Történetünk Ezredekre Remény Nekünk - Honfoglalás" millenniumi bronz emlékérem füllel. Szign.: Steiner A. (32mm) T:F több ph.
3170682
31787
476
Numismatik
1899. "A Som-Csurgói Ev. Ref. Gymnasium fennállása évszázados emlékére 1899 - Királyi megegyezéssel alapítá: 1792-1798-ban. A.B.-Som. Ev. Ref. Egyházmegye részére Festetich György gróf / A Som-Csurgói Áll. Segélyz. Ev. Ref. Főgimnázium új épülete ünnepélyes felavatásának emlékére - Építette a Magy. Áll. segélyével A.B. Som. Ev. Ref. Egyházmegye: 1896. Megnyittatott: 1897. Oct. 11-én. Ünnepélyesen felavattatott: 1899. szept 14-én" kétoldalas aranyozott bronz emlékérem (36mm) T:AU,XF ph, kopott aranyozás, patina
bis 1 000 HUF
100 HUF
bis 5 000 HUF
200 HUF
bis 10 000 HUF
500 HUF
bis 20 000 HUF
1 000 HUF
bis 50 000 HUF
2 000 HUF
bis 100 000 HUF
5 000 HUF
bis 200 000 HUF
10 000 HUF
bis 500 000 HUF
20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF
50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF
100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF
200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF
500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF
1 000 000 HUF