1919 Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, díszlettervező, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecséttel jelzett fotója, a Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok) hadifogoly tárborban tartott osztrák színházi előadás (Szép Heléna);. feliratozott / Austrian play in the Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok) Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp. photo 13x7 cm
1852 Báró Josef Schwäger von Hohenbruck (1804-1864) vezérőrnagy aláírásával ellátott német ny. osztrák katonai okmány (Legitimations Decret), másfél beírt oldal, viaszpecséttel
1919 A Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok) hadifogoly tárborb melleti kikötő Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, díszlettervező, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecséttel jelzett fotója, feliratozott, kissé sérült / Port of Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok) Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp. photo with some damage 15x9,5 cm
1919 Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, díszlettervező, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecséttel jelzett fotója, a Chabarovsk, Habarovszk hadifogoly tárborban művészeti kiállítás feliratozott / Art exhibition in the Chabarovsk (Vladivostok) POW (prisoner of war) camp. photo 14x9 cm
cca 1916 I. világháborús demoralizálásra szolgáló propaganda orosz szórólap magyar, cseh, román, nyelven a monarchia katonáinak./ cca 1916 Russian propaganda leaflet for World War I demoralization in Hungarian, Czech, Romanian, for the soldiers of the monarchy.
cca 1952 Koreai háború amerikai tiszti téli kabát. M 38 méret. belül egy két folttal, jó állapotban / Korean War (1950-1953) US army officer's winter jacket Med size 38. With a few small stains inside