Kopp Jenő: A háromszáz éves Pesti Papnövelde. Bp., 1948, Központi Papnevelő Intézet.35 p. + LXXII t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, ragasztott borítóval. Hátsó bortó nélkül
1854 Pest, Két Szerecsen és Könyök utcában (Ez utca vonalában épült meg a Sugár út később) álló ház házbérének kimutatása a bérlők felsorolása és engedményezése okmányon 30 kr szignettával
Saly László: Az egyetemi templom. A Pálosok régi pesti szentegyháza. Bp., 1926, "Élet", 83+3 p.+21 (fekete-fehér fotók) t. A borító Márton Lajos munkája. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval.
Budapest Duna-balparti környéke. Szerk.: Barcza Imre és Thirring Gusztáv. Dr. Thirring: Részletes Magyar Utikalauzok I. Budapest és környéke. 3. köt. Bp., 1923, Turistaság és Alpinizmus, 2 sztl. lev.+ 204+II p.+2 (térképek, az egyik kihajtható) t. Kiadói papírkötés, kissé sérült, egy térkép hiányzik.
Károlyi Árpád: Buda és Pest visszavívása 1686-ban. A kétszázados emlékünnepély alkalmára Budapest fővárosa megbízásából eredeti kútfők alapján írta - -. A kétszázötvenéves évfordulóra átdolgozta: Wellmann Imre. Bp.,1936., Budapest Székesfőváros, XIX+3+406 p.+6 (kihajtható képtáblák)+4 (kihajtható térkép) t. Fekete-fehér egészoldalas képtáblákkal. Kiadói papírkötés, amatőr módon javított kötéssel és gerinccel, az elülső borítón hiánnyal, egy kihajtható tábla ketté szakadt, a lapok felső szélein kis sérülésekkel (eredetileg felvágatlan példány lehetett és felvágták.)