Felfedezők lexikona. Szerkesztette Kéz Andor.
Budapest, [1937]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 162 p. Első kiadás.
Kéthasábos szövegoldalakon magyar és külföldi felfedezők életrajzi szócikkeivel. A címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám, előbbi a belív néhány oldalán megismétlődik. Néhány oldalon apró foltosság.
(Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.)
Poss.: Láng Gépgyár Rt. Tisztviselői Sportköre.
Díszesen aranyozott, kissé foltos kiadói egészvászon kötésben.