Bücher: Märchen

Zahl der Lose: 48

Walt Disney's Peter and the Wolf. 1947, New York, kopott kartonált píprkötés
20863.

Rufpreis:
2 000 HUF

Tompek Lászlóné (szerk.): Mesegyűjtemények analitikus bibliográfiája. Bp., 1983, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, kissé kopottas állapotban.
20864.

Rufpreis:
1 600 HUF

Leány olvasmányok. Fiatal leányok számára, számos képpel. Bp., Nagy Sándor Könyvnyomdája. Kiadói szecessziós egészvászon kötés, sérült lap, foltokkal, kopottas állapotban.
20865.

Rufpreis:
1 600 HUF

A. Tolsztoj: Aranykulcsocska vagy Burattino kalandjai. Uzshorod, 1959, Kárpátontúli Területi Kiadó. Kiadói félvászon kötés, színes illusztrációkkal, ajándékozási sorokkal, kopottas állapotban.
20866.

Rufpreis:
1 600 HUF

Jonathan Swift: Gulliver utazásai a világ messze tájaira. Bp., é.n. (cca 1920), Hajnal, 116 (kéthasábos számozás)+2 p. Második kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés,
20867.

Rufpreis:
2 000 HUF
27

20868.

Rufpreis:
2 400 HUF

Jakab Ödön:  A két imposztor. Elbeszélés gyermekek számára. Neogrády Antal rajzaival. Budapest, 1913. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 143 + [1] p. Jakab Ödön (1854-1931) költő, író, drámaíró, újságíró, pedagógus, a XIX. század végének népszerű szerzője. Népies hangulatú, hazai tájakon játszódó ifjúsági elbeszélésének szövegét Neogrády Antal grafikusművész számos egész oldalas illusztrációja kíséri. Az ifjúsági regény első kiadása 1898-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Példányunk fűzése az előzékeknél kissé meglazult, az első előzéken régi katalóguscímke, a hátsó előzéken apró foltosság. Aranyozott, illusztrált, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben.
20869.

Rufpreis:
1 800 HUF

20870.

Rufpreis:
1 800 HUF

Altay Margit:  A kis cseléd. [Regény.] Benedek Kata rajzaival. (Budapest, 1933) Révai Irodalmi Intézet és Nyomda. 124 + [2] p. Egyetlen kiadás. Altai Margit (1881-1972) rendkívül termékeny ifjúsági írónő leányregényét Benedek Kata számos egész oldalas illusztrációja kíséri. Színes, illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20871.

Rufpreis:
2 400 HUF

Donászy Ferenc:  A vitéz Noszticz bátorságpróbája és egyéb történeti elbeszélések. Számos képpel. Budapest, 1913. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 85 + [3] p. Egyetlen kiadás. Donászy Ferenc (1864-1923) népszerű ifjúsági író, regényeit és elbeszéléseit döntően a magyar történelem témáiból vette. Összesen öt elbeszélést magában foglaló kötetét Cserna Antal, Morelli Gusztáv, Kotász Károly és más grafikusok szövegközti képei kísérik. Példányunk első repülő előzéke hiányzik. Színes, illusztrált, enyhén foltos, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben.
20872.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Sebők Zsigmond: Dörmögő Dömötör és az angol labdarúgók. Demjén Zsuzsa rajzaival. Bp., 1958, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, néhány lapon ceruzás firkával, ajándékozási bejegyzéssel.
20873.

Rufpreis:
1 600 HUF

Benedek Elek: Magyar mese- és mondavilág IV.kötet [2 kötetben.] Ezer év meseköltése. Meséli - -. (Széchy Gyula szövegrajzaival.) Első kötet I. fele. Hatodik kiadás. Budapest, [1929]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. . Szövegközti és egészoldalas rajzokkal gazdagon. illusztrált. Kopottas félvászon kötésben.
20874.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF