Bartucz Lajos (szerk.): A magyar nép. A művelődés könyvtára 9. köt. Bp., 1943, Singer és Wolfner, 349+(3) p.+ 16 (kétoldalas, fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói, kissé laza, aranyozott félvászon-kötés.