Petrovics Elek: Magyar mesterművek. Bp., 1936, Pesti Napló. Gazdag (nagyrészt fekete-fehér) képanyaggal, többek közt Vaszary János, Rippl-Rónai József, Ferenczy Károly, Berény Róbert műveivel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel
Vegyes fémművességgel kapcsolatos tétel, 3 db: Weiner Mihályné: Ónművesség. A magyar gyűjtemények legszebb óntárgyai. Bp., 1971, Corvina. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Ónjelzésekkel. Kiadói egészvászon kötésben, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.; Pereházy Károly: Az európai kovácsoltvas-művesség története. Bp., 1982., Corvina. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban. ; Lovag Zsuzsa: A középkori bronzművesség. Bp., 1979, Corvina. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban. ;
Gábry György: Régi hangszerek. Bp., 1969, Corvina. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, javított kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1450 példányban. + Patay Pál: Régi harangok. Bp., 1977, Corvina. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, javított kiadói papír védőborítóban.
Borsos Béla: Régi magyar üvegművészet. Bp., 1965, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben,kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3150 példányban. + Katona Imre: Poharak, kupák, serlegek. XIX. századi üvegtárgyak a budapesti Iparművészeti Múzeumban. Bp., 1978, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben,kiadói papír védőborítóban.
Magyar balletek. Szerk.: ifj. Oláh Gusztáv és Szántó Ferenc. (Bp. 1938.), Officina, 23 lev. + 7 t. A címlapot Fülöp Zoltán és Márk Tivadar rajzolták. A fényképek Vajda M. Pál felvételei. Kiadói papírkötés, a füzet teste részben elvált a borítótól.
Dr. Szendrei János: A magyar viselet történeti fejlődése. Bp., 1905, MTA. Tulajdonosi bejegyzéssel. Kiadói félbőr kötés gerinc sérült, kopottas állapotban.