Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 508

Dorotheum árverési katalógus, kétoldalas, vegyes témában, ritka tárgycsoportokkal, 2019
19741.

Rufpreis:
2 400 HUF
16

Dorotheum árverési katalógus, kortárs művészet témában, 2016
19742.

Rufpreis:
1 800 HUF

Dorotheum árverési katalógus, medálok és pénzek témában, 2021
19743.

Rufpreis:
1 800 HUF

Sammler Journal katalógus 2006 októberi száma, majolikák témában, borítója levált.
19744.

Rufpreis:
1 400 HUF

Alexander Borovsky: Fehér László. Válogatás Victor L. Menshikoff gyűjteményéből. Bp., 2013, Kossuth. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar, angol és orosz nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19745.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Zsolnay Teréz - M. Zsolnay Margit - Sikota Győző: Zsolnay. A gyár és a család története 1863-1948. A gyár története 1948-1973. Bp., 1980, Corvina. Harmadik kiadás. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.
19746.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Szemadám György. Somorja, 2007, Méry Ratio. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19747.

Rufpreis:
1 200 HUF

Bíró József: Erdélyi kastélyok. Bp.,(1943.), Új Idők, 209 p.+LXXII (fekete-fehér fotókkal) t. Kiadói félvászon-kötés, kiadói gerincén kissé foltos és szakadt illusztrált papír védőborítóban, lapok többsége tetején halvány ázásnyommal.
19748.

Rufpreis:
3 000 HUF

Petényi Katalin: Ámos Imre - Az Apokalipszis festője. H.n., 2016, CinemaStar Kft. Magyar, angol és olasz nyelvű szöveggel. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
19749.

Rufpreis:
3 000 HUF

[Műszaki rajz] Hétvégi ház terve. Homlokzatrajz, oldalmetszet és alaprajzok. Méret: 1: 50. Simon Antal okleveles építész munkája. Aláírt, dátumbélyegzett, stencilezett másolat (1968). Budapest, 1968. Stencilezett tervmásolat. Mérete: 335x350 mm. Építészeti tervünk a késő 1960-as évek magánépítészeti formakincsébe avat be. A 25 négyzetméter alapterületű hétvégi ház lakóhelyiséggel, főzőfülkével és terasszal büszkélkedhetik, a tervező magában álló, bokrokkal körülvett, csapott tetejű, kéményes és ablakai révén napfényes nyaralót tervezett, amely azonban mellékhelyiségek híján huzamosabb tartózkodásra nem alkalmas. Tervünk a ház alaprajzát, keresztmetszeti rajzát, valamint valamennyi homlokzatának rajzát tartalmazza, egységesen 1:50 méretarányban. A terve alatt dátumbélyegzés, illetve a tervező megnevezése, feltételezhetően saját kézírásával. Építészeti tervünk tartalmazza az építész elérhetőségét is, telefonszáma azonban homályban marad. A tervlapon apró gyűrődés. Jó állapotú lap.
19750.

Rufpreis:
3 000 HUF

Bátki József: ,,Élő vonalak". A vonalak mozgása és kifejezése. Salgótarján, 1939. (Szerző - Stephaneum ny., Budapest). [6] p. + 60 t. Egyetlen kiadás. A rajztanárok egyesülete által ajánlott rajztechnikai kézikönyv gyermekek részére, a vonalrajz, a perspektíva technikáinak alapos részletezésével. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, Bátki József által illusztrált, enyhén foltos kiadói félvászon borítóban.
19751.

Rufpreis:
3 000 HUF

P. Brestyánszky Ilona: A pest-budai ötvösség. Bp., 1977, Műszaki Könyvkiadó. Fekete-fehér képekkel és ábrákkal illusztrálva. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban, enyhén sérült kiadói papír védőborítóban.
19752.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF