Tétel

Rufpreis:

6 000 HUF

17

Beschreibung:

Wiegand Károly - Czanyuga József: A közmondás nyelvtani alkalmazásban a latin nyelv elemi oktatásában. 1168 latin közmondás és közmondási szólásmód gyüjteménye, a források megnevezésével, fordításokkal, rövid magyarázatokkal és betűrendi lajstrommal. Szerkeszté Wiegand Károly után Czanyuga József. Pest, 1864. Lampel Róbert (Nyomatott Wodiáner F.-nél). XVII + [3] + 219 + [1] p. Egyetlen kiadás. Wiegand Károly nyomdász latin közmondásgyűjteményét Czanyuga József (1816-1894) író, szerkesztő, műfordító, nyelvkönyvek és operalibrettók írója dolgozta át. A bevezető szerint a nyelvtani szerkezetek sorrendjében közölt nyelvi anyag egyszerre nyújt bevezetést a latin nyelvbe, a latin gondolkodásmódba és latin erkölcsökbe. Az első előzéken, a címoldalon és a belív egyes oldalain régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon régi kereskedői bélyegzés. Egyes oldalakon aláhúzások, szövegkiemelések, néhány oldalon kisebb foltosság. Enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben, az enyhén kopott első kötéstáblán feliratozott címkével.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk