Kriza János: Székely népköltési gyűjtemény. Összesítő válogatás a kiadott és kéziratos hagyatékból. I-II. köt. Bp., 1956, Magvető. Kiadói félvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 4150 példányban.