Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 135

1843 Pór-Szalók (Veszprém) Batthyány Fülöp és helyi jobbágyok egyezsége úrbéri legelők ügyében Egy beírt oldal
13630.

Rufpreis:
8 000 HUF

cca 1846-1890 Csizmadia céh céhkönyve, számos érdekes nagyrészt évenkénti bejegyzésekkel, nevekkel, költségekkel. Egészbőr-kötésben, kopott borítóval, az elülső borító felső sarkán sérüléssel, sérült gerinccel, szétvált kötéssel, foltos lapokkal,. 43x30 cm
13631.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

cca XIX. sz. első fele, VII. Piusz pápa 1809. június 10-én kiadott, a pápai államot megszálló Napóleont kiközösítő nyilatkozatának kézzel írt másolata, 8 beírt oldal, latin nyelven / Handwritten copy of the papal brief issued by Pope Pius VII on 10 June 1809, excommunicating Napoleon for his occupation of the Papal States, 8 pages, in Latin language
13632.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

1851 4 db szignettás okmány 3,6,15kr szignettákkal, közötte pécsi vonatkozású bizonyítvány Szokoly Pál aláírásával,
13633.

Rufpreis:
2 400 HUF

1853 Madonna zu Rimini, acélmetszetű szentkép, hátoldalán ,,Bérmálási emlény Budán, 1853-dik évi Május 28-kán" felirattal, Scitovszky János (1785-1866) bíboros, hercegprímás, esztergomi érsek aláírásával. Kissé ázott, foltos, 15x9 cm
13634.

Rufpreis:
5 000 HUF

1880 Révpénzszedői kinevezés a Magyar királyi állami hidak felügyelőségétől Budapesten az igazgató Vangel Károly (1831-1896) 1848-49-ki honvédhadnagy aláírásával
13635.

Rufpreis:
8 000 HUF

1884 Kőbánya, Szlávy László rendőrtanácsos a X kerületi kapitányság vezetőjének autográf levele ismeretlen főnemesnek.
13636.

Rufpreis:
2 000 HUF

1892-1894 Fiatal lány naplója, több mint 100 oldalnyi kézzel írt bejegyzéssel, aranyozott bőrkötésben, zárszerkezettel (kulcs nélkül), megkímélt állapotban
13637.

Rufpreis:
2 000 HUF
23

1898(?) Kézdivásárhely (Târgu Secuiesc), meghívó I. Ferenc József névnapja alkalmából a kantai róm. kat. templomban tartandó ünnepélyes istentiszteletre, a kantai lelkész aláírásával és bélyegzőjével, valamint számos városi elöljáró aláírásával (városi tanács, honvéd parancsnokság, kir. törvényszék és egyéb szervek képviselői). Kisebb sérülésekkel.
13638.

Rufpreis:
2 400 HUF

Felvinczi György (1645?-1716) erdélyi költő, színi igazgató 1706-os versének 19. századi leirata 4 beírt oldal
13639.

Rufpreis:
4 000 HUF

1901 Ungvár, képeslap, melyen a bélyeg alatt titkos szerelmes üzenet a címzett úrhölgy részére, magyar nyelven
13640.

Rufpreis:
2 000 HUF

1906 Barabás Béla (1855-1934) országgyűlési képviselő, Arad későbbi főispánjának autográf sorai és aláírása Drezdából küldött képeslapon
13641.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF