cca 1846-1890 Csizmadia céh céhkönyve, számos érdekes nagyrészt évenkénti bejegyzésekkel, nevekkel, költségekkel. Egészbőr-kötésben, kopott borítóval, az elülső borító felső sarkán sérüléssel, sérült gerinccel, szétvált kötéssel, foltos lapokkal,. 43x30 cm
cca XIX. sz. első fele, VII. Piusz pápa 1809. június 10-én kiadott, a pápai államot megszálló Napóleont kiközösítő nyilatkozatának kézzel írt másolata, 8 beírt oldal, latin nyelven / Handwritten copy of the papal brief issued by Pope Pius VII on 10 June 1809, excommunicating Napoleon for his occupation of the Papal States, 8 pages, in Latin language
1853 Madonna zu Rimini, acélmetszetű szentkép, hátoldalán ,,Bérmálási emlény Budán, 1853-dik évi Május 28-kán" felirattal, Scitovszky János (1785-1866) bíboros, hercegprímás, esztergomi érsek aláírásával. Kissé ázott, foltos, 15x9 cm
1880 Révpénzszedői kinevezés a Magyar királyi állami hidak felügyelőségétől Budapesten az igazgató Vangel Károly (1831-1896) 1848-49-ki honvédhadnagy aláírásával
1892-1894 Fiatal lány naplója, több mint 100 oldalnyi kézzel írt bejegyzéssel, aranyozott bőrkötésben, zárszerkezettel (kulcs nélkül), megkímélt állapotban
1898(?) Kézdivásárhely (Târgu Secuiesc), meghívó I. Ferenc József névnapja alkalmából a kantai róm. kat. templomban tartandó ünnepélyes istentiszteletre, a kantai lelkész aláírásával és bélyegzőjével, valamint számos városi elöljáró aláírásával (városi tanács, honvéd parancsnokság, kir. törvényszék és egyéb szervek képviselői). Kisebb sérülésekkel.