Mákzór imádságos könyv az év minden ünnepnapjára. Benne vagyon minden imádság és áhitatos elmélkedés, melyeket a zsinagóga számára elfogadtak. Ford.: Schön József. III., IV., VI. köt. III.: Kol-nidre, vagyis az engesztelő nap előző való estéjére. IV.: Jomkipur, vagyis az engesztelő ünnep napjára. VI.: Szukkot-ünnep utolsó napjára. Bp., é.n./1913, Neumann Benjámin / Schlesinger Jos. Korabeli egészvászon- / félbőr-kötésben, változó állapotban, a borítókon kisebb sérülésekkel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Nemes Tibor: A Don halottja. Bp., (1947), Dr. Vajna és Bokor, 95+1 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, felvágásból eredő lapszéli sérülésekkel, hiányokkal. A szerző munkaszolgálatosként írta verseit.
Henry Ripszam: Habima. Drawings & period photographs. Manchester, 2021, Baquis Press. 64 p. Angol nyelven. Ripszám Henrik (1889-1976) festőművész, szobrászművésznek a zsidó Habima színház színészeiről készült rajzainak reprodukcióival és fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötésben.
Kecskeméti Ármin: A zsidók egyetemes története. A babylóniai fogságból való visszatéréstől napjainkig I. Írta: Dr. - -. Az Izr. Magyar Irodalmi Társulat kiadványai XLVII-XLVIII. Bp., 1927., Izr. Magyar Irodalmi Társulat, (Korviny-ny.), 344+VIII p.; Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, vaknyomásos táblákkal, kissé sérült gerinccel.