Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 29

Mákzór imádságos könyv az év minden ünnepnapjára. Benne vagyon minden imádság és áhitatos elmélkedés, melyeket a zsinagóga számára elfogadtak. Ford.: Schön József. III., IV., VI. köt. III.: Kol-nidre, vagyis az engesztelő nap előző való estéjére. IV.: Jomkipur, vagyis az engesztelő ünnep napjára. VI.: Szukkot-ünnep utolsó napjára. Bp., é.n./1913, Neumann Benjámin / Schlesinger Jos. Korabeli egészvászon- / félbőr-kötésben, változó állapotban, a borítókon kisebb sérülésekkel, helyenként kissé foltos lapokkal.
20728.

Rufpreis:
2 400 HUF

20729.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bereczky Albert: Két ítélet között. II. Isten terve a zsidókkal. Bp., é.n Evangéliumi Megújulás Munkaközössége. 320p. Kiadói papírkötésben
20730.

Rufpreis:
1 400 HUF

Zsoltárok könyve. Héber nyelvű modern imakönyv. Díszes modern kemény-kötésben.
20731.

Rufpreis:
1 800 HUF

Nagy Imre: Zsidó közmondások. Jiddis és magyar nyelven. Bp., Az Ojság kiadása. REPRINT! Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20732.

Rufpreis:
2 000 HUF
22

Kertész Péter: A könyvek hídja. Emlékfüzér Scheiber Sándorról. DEDIKÁLT! Bp., 2005, Urbis. Kiadói papírkötés.
20733.

Rufpreis:
1 600 HUF

Mezei András: Zsidó versek. DEDIKÁLT! Bp. - Székesfehérvár, én., Tudor. Kiadói bársony-kötés, kissé szakadozott papír védőborítóban.
20734.

Rufpreis:
1 600 HUF

Nemes Tibor: A Don halottja. Bp., (1947), Dr. Vajna és Bokor, 95+1 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, felvágásból eredő lapszéli sérülésekkel, hiányokkal.  A szerző munkaszolgálatosként írta verseit.
20735.

Rufpreis:
1 800 HUF

Henry Ripszam: Habima. Drawings & period photographs. Manchester, 2021, Baquis Press. 64 p. Angol nyelven. Ripszám Henrik (1889-1976) festőművész, szobrászművésznek a zsidó Habima színház színészeiről készült rajzainak reprodukcióival és fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötésben.
20736.

Rufpreis:
2 000 HUF

20737.

Rufpreis:
1 800 HUF

Kecskeméti Ármin: A zsidók egyetemes története. A babylóniai fogságból való visszatéréstől napjainkig I. Írta: Dr. - -. Az Izr. Magyar Irodalmi Társulat kiadványai XLVII-XLVIII. Bp., 1927., Izr. Magyar Irodalmi Társulat, (Korviny-ny.), 344+VIII p.; Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, vaknyomásos táblákkal, kissé sérült gerinccel.
20738.

Rufpreis:
5 000 HUF

Machsor. Lemberg, 1901, W. Kübler. Félvászon kötés, gerinc szakadt, molyrágta, viseltes állapotban.
20739.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF