Tétel

Rufpreis:

40 000 HUF

Beschreibung:

Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharcz története. I-V. kötet. (A képek legnagyobb része gróf Kreith Béla 1848-49-iki. orsz. Ereklye-muzeumából való.) Bp., [1894-1898], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t. (színes kőnyomatú címkép) + [12] + 451 + [1] p. + 2 t. (színes kőnyomat) + 2 melléklet (hasonmások); 1 t. (színes kőnyomatú címkép) + [10] + 439 + [1] p. + 2 melléklet (hasonmások); [8] + 438 (helyesen 444) p. + 2 melléklet (hasonmások); 1 t. (duplaoldalas címkép) + [10] + 448 p. + 2 t. (egy színes, egy duplaoldalas ) + 2 melléklet (hasonmások) + 1 térkép (színes, duplaoldalas); 1 t. (címkép) + [10] + [449]-1015 + [1] p. + 2 t. (duplaoldalas) + 3 melléklet (hasonmás). Első kiadás. Oldalszámozáson belül egészoldalas és szövegközti portrékkal, rajzokkal, ábrákkal és térképekkel rendkívül gazdagon díszített munka, a szabadságharc ikonográfiájának máig leggazdagabb albuma. Az eredetileg füzetekben megjelenő történeti munka az előfizetési felhívásban meghirdetett 30-32 füzet terjedelmet végül háromszorosan meghaladta, ez pedig a korabeli kritika szerint az utóbbi évtizedek egyik legszemérmetlenebb üzleti húzása volt, hiszen a szabadságharccal kapcsolatos kegyeletes érzésekből csinált - a terjedelem és az ár megháromszorozása folytán - tekintélyes profitot. Egységes, festett-aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben,az első kötet Gottermayer-, a többi 3 Franklin-kötés,, az első kötéstáblákon Zala György budavári honvédszobrának aranyozott, dombornyomású képével, vörös festésű lapszélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, a II. kötet elülső tábláján a papírborítást felvágták.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nagy_andras