Tétel

Rufpreis:

4 000 HUF

Beschreibung:

[Magyar Elek]: Az Ínyesmester szakácskönyve. 2500 recept. 30-35.000 példány. Budapest, [1937]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 511 + [1] p. A kötet szerzője Magyar Elek (1875-1947) újságíró, gasztronómiai író. Újságírói munkája sokrétű volt, egyaránt írt tárcákat a régi Budapestről, politikai cikkeket, kritikákat, sport- és lóverseny-tudósításokat. Szerteágazó érdeklődése tetten érhető receptkönyvében, melyben a gazdag receptgyűjteményt gasztrokulturális kitérők tarkítják, e kitérőkben számos, az étkezési kultúrához kötődő, személyes lóversenypálya környéki és újságírói anekdotát oszt meg, tárcaírásokat közöl a pesti kulináris kultúráról, cukrászdákról és kávéházakról, illetve erősen véleményez egynémely gasztronómiai rémtettet. Az összetéveszthetetlen stílusú szerző névtelenül vezette ,,Ínyesmester" című gasztronómiai tárcarovatát a Pesti Hírlapban, a szöveg jó része onnan került át a kötetbe. A munka első kiadása 1932-ből való. Az első előzéken halvány foltosság, a belív néhány oldalán szövegkiemelés. Horváth 1006. Éliás-Szántó 47.2. Feliratozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben, a hátsó kötéstáblán apró sérüléssel. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk