Majdán János: Mátészalka vasútjai. [Előszó: Farkas József.] (Dedikált.) Mátészalka, 1988. Szatmári Múzeum [ny.] [8] + 176 + [8] p. + 4 térkép. Egyetlen kiadás. Dedikáció az előszó oldalán: ,,Lendvay Bélának szatmári barátsággal: Farkas József. 1989. aug. 17". Majdán János vasút- és közlekedéstörténész alapvető monográfiáját az előszó írója, a Szatmári Múzeum igazgatója, Farkas József látta el dedikációjával. A rendszerváltás előtt készülő kismonográfia Mátészalka és az Észak-Alföld vasúttörténetét a Monarchia egészének gazdasági kapcsolatrendszerében értelmezi. Számos művelődés- és mentalitástörténeti kitérővel: többek között a századfordulós büfékocsik ártáblázatával. (A Szatmári Múzeum közleményei, 6. szám.) Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
Magyar Vasutasok Albuma. 1927. Szerk.: Vass István. Bp.,1927, Magyar Vasutasok Albuma,(Apostol-ny.) Szövegközti fekete-fehér fotókkal. Korabeli reklámokkal. Kiadói dúsan aranyozott félvászon-kötésben, Piszkos borítóval, sérült fűzéssel.. Benne Rákosi Jenő, Tormay Cecile, Szederkényi Anna, Györkössy Endre és mások írásaival.
A Nemzetközi Vasútegylet Általános vasúti szakszótára. Magyar rész - Lexique général des termes ferroviaires. Partie hongroise. [Budapest], (1962). Magyar Államvasutak (KÖZDOK Rotaüzeme). 316 p. Összesen 150 példányban megjelent szakmunka. Az Általános vasúti szakszótár a nemzetközi összefogásban összegyűjtött vasúti fogalmak és szakkifejezések magyar megfelelőit adja közre, a szótár eredeti, francia szakkifejezéseinek sorrendjében. A szakkifejezések közt a legváltozatosabb fogalmak szerepelnek, így például a 451. pont alatt a boltozott áteresz, 452. alatt a bügykös tengely, 500. alatt a sínvándorlást gátló kengyel, 2092. alatt fekvőhely, 4117. alatt a fékbódé, 3120. alatt a poggyászpénztár, 5926. alatt az erdei fenyő, 2689. alatt az éberségi berendezés, 1358 és 7583. alatt pedig nem más, mint az ibolyaszínű négyzetes tárcsásjelző fogalma szerepel. A kötet második felében magyar betűrend szerinti fogalomlajstrom. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány, ritka.