Bücher: Bahn. Lokomotive

Zahl der Lose: 5

Magyar Államvasutak F. 1. sz. Jelzési utasítás. Hatálybalépés időpontja: 1983. V. 28. Bp., 1982, KÖZDOK. Kiadói nyl-kötés.
20700.

Rufpreis:
1 600 HUF

Majdán János:  Mátészalka vasútjai. [Előszó: Farkas József.] (Dedikált.) Mátészalka, 1988. Szatmári Múzeum [ny.] [8] + 176 + [8] p. + 4 térkép. Egyetlen kiadás. Dedikáció az előszó oldalán: ,,Lendvay Bélának szatmári barátsággal: Farkas József. 1989. aug. 17". Majdán János vasút- és közlekedéstörténész alapvető monográfiáját az előszó írója, a Szatmári Múzeum igazgatója, Farkas József látta el dedikációjával. A rendszerváltás előtt készülő kismonográfia Mátészalka és az Észak-Alföld vasúttörténetét a Monarchia egészének gazdasági kapcsolatrendszerében értelmezi. Számos művelődés- és mentalitástörténeti kitérővel: többek között a századfordulós büfékocsik ártáblázatával. (A Szatmári Múzeum közleményei, 6. szám.) Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
20701.

Rufpreis:
6 000 HUF

20702.

Rufpreis:
3 000 HUF

Dr. Ábrahám Kálmán Metró kézikönyv. Tervezés, építés, üzemeltetés.  Bp., 1982. Műszaki.  579p + 8 t. Kiadói vászon kötésben
20703.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

A Nemzetközi Vasútegylet Általános vasúti szakszótára. Magyar rész - Lexique général des termes ferroviaires. Partie hongroise. [Budapest], (1962). Magyar Államvasutak (KÖZDOK Rotaüzeme). 316 p. Összesen 150 példányban megjelent szakmunka. Az Általános vasúti szakszótár a nemzetközi összefogásban összegyűjtött vasúti fogalmak és szakkifejezések magyar megfelelőit adja közre, a szótár eredeti, francia szakkifejezéseinek sorrendjében. A szakkifejezések közt a legváltozatosabb fogalmak szerepelnek, így például a 451. pont alatt a boltozott áteresz, 452. alatt a bügykös tengely, 500. alatt a sínvándorlást gátló kengyel, 2092. alatt fekvőhely, 4117. alatt a fékbódé, 3120. alatt a poggyászpénztár, 5926. alatt az erdei fenyő, 2689. alatt az éberségi berendezés, 1358 és 7583. alatt pedig nem más, mint az ibolyaszínű négyzetes tárcsásjelző fogalma szerepel. A kötet második felében magyar betűrend szerinti fogalomlajstrom. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány, ritka.
20704.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF