Tétel

Rufpreis:

3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD

Beschreibung:

Petőfi Sándor: Bolond Istók. Orlay Petrich Soma rajzaival. (Számozott.) [Budapest], 1959. Magyar Helikon (Békés megyei Nyomdaipari Vállalat Gyomai Telepe). 79 + [3] p. + 12 t. Egyetlen kiadás. Kolofon: ,,Ez a könyv a Kis magyar múzeum hatodik kötete [...] Készült a Gyomai Nyomdában Egyetemi antikva betűkkel offset papíron, 3100 példányban. Ebből 500 példány egészvászon kötésben, számozva [...] Ez a könyv a 352. számú példány". Bibliofil kötetünk különlegessége, hogy közli a Petőfi elbeszélő költeményét az elbeszéléshez készített, korábban lappangott, publikálatlan Orlai Petrich Soma-ceruzarajzok kísérik. Orlai Petrich Soma (1822-1881) festőművész, a XIX. századi történelmi festészet jeles alakja Petőfi másodfokú unokatestvére, egyben ifjúságának társa volt. A kötethez Pogány Ö. Gábor és Sós Endre írt utószót. (Kis magyar múzeum, 6. kötet.) Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk