14272.
Beendet 473. Fernauktion
Historische Dokumenten, Handschriften
6 000 HUF
1869 Pest, Kacziány Nándor pesti sajtóügyi vizsgálóbÃró felhÃvása Versec sz. kir. város közönségéhez, az Aranytrombita c. lap 1869. évi 16. számában megjelent, "Az országgyűlés megnyitása" c. cikkben elkövetett sajtóvétség miatt a szóban forgó szám zár alá vételérÅ‘l, példányainak lefoglalásáról. Kacziány Nándor (1822-1908) sajtóügyi vizsgálóbÃró, késÅ‘bb budai királyi törvényszéki bÃró, 1848-49-es honvédszázados aláÃrásával, viaszpecséttel.