Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 38

Erdélyi János: Régi zsidó temetők művészete. Bukarest, 1980, Kriterion. Kiadói kartonált kötés, sérült papír védőborítóval, kopottas állapotban.
20730.

Rufpreis:
1 400 HUF

Gerő László: Magyarországi zsinagógák. Bp., 1989, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói műbőr kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20731.

Rufpreis:
1 200 HUF

Száz év zsidó magyar költői. Szerk.: Dr. Csergő Hugó. Bp., én., OMIKE. Sérült egészvászon kötés, kissé sérült gerinccel.
20732.

Rufpreis:
1 600 HUF

Viereck, G. S. - Eldridge, P.: A bolygó zsidó önéletrajza. (Kétezer esztendőm története). I. kötet. Ford.: Berend Miklósné. Bp., 1934-1935, Káldor, (Világosság-ny.), 280 p. Korabeli virágmintás egészvászon-kötés.
20733.

Rufpreis:
1 600 HUF

20734.

Rufpreis:
3 000 HUF

Dr. zalai Szalay László: A zsidó nők története. Hevesi Simon előszavával. Bp.,é.n., Globus, 355+1 p. Negyedik, bővített kiadás. Félvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, laza kötéssel, laza és részben javított kötéssel, néhány nagyon kevés lap foltos, néhány kevés lapon ceruzás jegyzetekkel.
20735.

Rufpreis:
4 000 HUF

Nicholas de Lange: A zsidó világ atlasza. Ford.: Dezső Tamás, és Hajnal Piroska. Bp.,1996, Helikon-Magyar Könyvklub. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
20736.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

20737.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

20738.

Rufpreis:
2 400 HUF

20739.

Rufpreis:
1 400 HUF

A peszach hagada. Izrael Egyiptomból való kivonulásának elbeszélése. hn.,én.,Schlesinger Jos, (Bp.,Földes,Wagner és Tsa-ny.), 63 p. Kétnyelvű kiadvány. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült borítóval, a füzet elvált a borítótól és szétvált a kötés, foltos.
20740.

Rufpreis:
1 600 HUF

G. Donáth Blanka: Futamok a Halljad Izráel!-hez. A szerző, G. Donáth Blanka (1921-2015) pszichológus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány, dátumozva (1999. V. 9.) hn., én., nyn. Kiadói papírkötés. Benne Mohás Lívia autográf bejelöléseivel.
20741.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF