Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 38

Körner András: Kóstoló a múltból. Egy XIX. századi magyar zsidó háziasszony mindennapjai és konyhája. Ford.: Gergely Anikó. A szerző rajzaival. Bp., 2005, Vince Kiadó, 438+2 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
20718.

Rufpreis:
4 000 HUF

Dr. Hahn István A zsidó nép története a kezdetektől napjainkig Bp., 1996. Makkabi. 229p. Kiadói kartonált papírkötésben Könyvtári füllel.
20719.

Rufpreis:
4 000 HUF

Delitzsch, [Friedrich] Frigyes:  Babylonia és Biblia. Delitzsch Frigyes előadása. Az új és átnézett kiadás után. 49 képpel. Egyedül jogosított magyar fordítás. Budapest, 1903. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 44 p. Egyetlen magyar kiadás. Oldalszámozáson belül gazdag régészeti fotóanyaggal kísért orientalista tanulmány. Friedrich Delitzsch (1850-1922) német asszirológus előadásai először 1902 januárjában hangzottak el a német orientalista társaság, a Keleti Társaság ülésén, a századfordulón végzett mezopotámiai német ásatások leletanyagából levont következtetések nyomán. Delitzsch a császár személyes kérésére 1902 márciusában megismételte előadását a berlini királyi palota hallgatósága előtt. Delitzsch a leletanyag elemzése nyomán az ószövetségi zsidó kultúrát babiloni forrásból eredezteti, ami hangos vitát váltott ki a német közéletben, konzervatív zsidó és keresztény tudósok részéről. Az utolsó nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bélyegzés. Fűzve, feliratozott, enyhén sérült kiadói borítóban.
20720.

Rufpreis:
4 000 HUF

Randolph L. Braham: A magyar holocaust I- II kötet, Bp, 1988, Gondolat Kiadó _ Blackburn, 466+570p. Kiadói egészvászon kötésben.
20721.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Haggadah (a Peszách ünnepi elbeszélés). Fordította és magyarázta: Dr. Singer Leó várpalotai főrabbi. Bp., 1995, Signus Kft. Reprint kiadás. Tűzött kötésben.
20722.

Rufpreis:
1 200 HUF

3 db holocaust témájú könyv: Karsai László, Szita Szabolcs: Holocaust Magyarországon A Budapesti Történeti Múzeumban Rendezett Holocaust Magyarországon kiállítás látogatóinak. H.n., 1994, Magyar Auschwitz Alapítvány-Holocaust Dok. Közp.. 83 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, gerincen apró sérüléssel. + Iratok a kisegítő munkaszolgálat, a zsidóüldözés történetéhez 3. füzet. DEGOB jegyzőkönyvek Válogatás az 1944-1945. évi mauthauseni-gunskircheni deportálás dokumentumaiból. Szerk. Szita Szabolcs. Bp., 2002., Holocaust Dokumentációs Központ és Közalapítvány. Néhány fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói papírkötés. + Minarik, Sonnenschein és a többiek (zsidó sorsok magyar filmen). Szerk.: Surányi Vera. Bp., 2015, Mazsike. 159 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
20723.

Rufpreis:
2 400 HUF

20724.

Rufpreis:
2 400 HUF

Prepuk Anikó: A zsidóság Közép- és Kelet-Európában a 19-20. században. Debrecen, 1997., Csokonai.264p. számos illusztrációval Kiadói papírkötés.
20725.

Rufpreis:
2 000 HUF

-  Jólesz Károly: Zsidó hitéleti kislexikon. Bp., 1987., Egyetemi Nyomda. 261 p. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
20726.

Rufpreis:
1 400 HUF

Az 5756. zsinagógai év naptára (1995. szeptember 25-től 1996. szeptember 13-ig). Bp., 1995, Magyarországi Aut. Orth. Izr. Hitközség. Kiadói papírkötés.
20727.

Rufpreis:
1 400 HUF

Vlagyimir Burcev: A Cion bölcseinek jegyzőkönyvei közönséges hamisítvány. Bp., 1999, Múlt és Jövő. Kiadói papírkötés.Kis sérüléssel a borítón. "A Soros Alapítvány ajándéka a magyar könyvtáraknak" pecséttel.
20728.

Rufpreis:
1 000 HUF

Bibó István: Zsidókérdés Magyarországon 1944 után. Néhány kiegészítő megjegyzés a zsidókérdésről. Holocaust könyvek 1. Bp., 1994., Katalizátor Iroda. Kiadói papírkötés.
20729.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF