cca 1860 össz. 4 db portré erdélyi fotóalbumból, keményhátú fotók bécsi műtermekből (Fasching, N. Stockmann, Adolf Ost, Dutkiewicz), egyik a hátoldalán olvashatatlan dedikációval, 10,5x6,5 cm
cca 1860 Előkelő fiatal férfi egészalakos portréja, dekoratív historizáló bútorokkal berendezett enteriőrben, keményhátú fotó Veress Ferenc kolozsvári műterméből; ritka "Erdélyi Országos Museum fényképésze Veress F. műterméből Kolozsvárt" feliratú, magyar és erdélyi címeres hátlappal (az Erdélyi Országos Múzeum 1859-ben alapítva); jó állapotban, 10,5x6 cm
cca 1860 Előkelő fiatal férfi egészalakos portréja, dekoratív historizáló bútorral és puttós posztamenssel berendezett enteriőrben, keményhátú fotó Veress Ferenc kolozsvári műterméből; ritka a műterem épületét ábrázoló hátlappal; kissé kopott, 10,5x6 cm
cca 1860 Fiatal hölgyről és férfiról készült portré erdélyi fotóalbumból, 2 db keményhátú fotó Josef Fitz (Freiwaldau) műterméből, egyik hátoldalán olvashatatlan névvel feliratozott, 10,5x6,5 cm
cca 1890 Előkelő férfi sétapálcával, feltehetően nemesi Dőry család tagjának portréja (Dőry báró?), keményhátú fotó Zureich Károly miskolci műterméből, 10,5x6,5 cm