cca 1930-1940 5 db budapesti helyszíneket, főleg a Dunát, és dunai panorámát ábrázoló fotók, egy pecséttel jelzett Vecsényi (Vetschka) István, de feltehetőleg a másik 4 is az ő fotója, 14,5x20 cm és 20x30 cm közötti méretben.
cca 1900 A geletneki Dóczy kastély látképe (Hliník nad Hronom, Felvidék, Besztercebányai járás, Bars vármegye), 1889-től a kincstári erdészeti igazgatás székhelye, "Franciscy Gyula fényképész Körmöczbányán", a hátoldalán pecséttel jelzett, ceruzás feliratozással a hátán, nagyméretű fotó szecessziós díszítésű kartonon, 17,5x22,5 cm. A fotó megtalálható "Borovszky Samu: Magyarország vármegyéi és városai. Bars Vármegye (1903), "Geletnek" címszó alatt.
cca 1930-1940 Matits Lajos (1902-1972) a Kékes-Szálló magaslati gyógyintézet főorvosának fotóalbumai, 2 db, benne sok természetfotóval, valamint a szállóról készült fotókkal, életképekkel, 14 nagyméretű fotóval az egyikben és 40 fotóval a másikban, 17x23 cm és 17x20 cm közötti méretben, album: 26x36 cm és 6x9 cm és 9x14 cm közötti méretben, album: 16x26 cm.
1901 Tátra, Öt-tó részletének fotója, színezett fotó kartonon, feliratozott a fotón és kartonon, a karton szélén kis sérüléssel, 17x22 cm. + 1902 A hátoldalán úriemberek csoportképével, köztük katonatisztek, a kép alatt autográf nevesítésekkel, 13x18 cm
cca 1950-1960 A Vörös Meteor Sportklubhoz kapcsolódó fotók: csapatfotók, külföldi utazásokon készült képek, stb.; össz. kb. 40-45 db, változó méretben és állapotban