Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 80

C. Sallusti Crispi: Bellum Iugurthinum. Magyarázta Hittrich Ödön. Bp., 1911. Franklin. Kiadói vászonkötésben 146 + 2 p.
20655.

Rufpreis:
1 600 HUF

Reich, Wilhelm: Charakteranalyse. Technik und Grundlagen für studierende und praktizierende Analytiker.  [Bécs] (Wien), 1933. Selbstverlag (Manzsche Buchdruckerei, Wien). 288 p. Wilhelm Reich (1897-1957) osztrák pszichoanalitikus, Sigmund Freud tanainak követője, a fiatalkori szexualitás, a fogamzásgátlás, az abortusz, a válás gyakorlatának lelkes támogatója, valamint ellentmondásos megítélésű pszichoanalitikus terápiák kidolgozója. A marxizmust és a freudizmust ötvözni igyekvő társadalmi forradalmár műveit egyaránt betiltották a nemzetiszocialista Németországban, illetve későbbi hazájában, az Egyesült Államokban. Charkteranalyse című munkája a freudi koncepciók erős elsajátításáról árulkodik. Fűzve, sérült, hiányos gerincű kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
20656.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Hartmann, Eduard von:  Philosophie des Unbewussten. Berlin, 1873. Carl Dunckers Verlag (Pierersche Hofbuchdruckerei). IV + 847 + [1] p. Eduard von Hartmann (1842-1906) német filozófus alapvető munkája, a ,,Philosophie des Unbewussten" (Az Öntudatlan filozófiája) 1869-ben jelent meg, nagy feltűnést keltett, páratlan gyorsasággal terjedt, 1890-ig tíz kiadást ért meg. Hartmann e munkájában a német spekulatív filozófiai hagyomány folytatójaként a filozófiát kora természettudományával kísérelte meg összehangolni. Példányunk az ötödik, átdolgozott kiadásból való. A címlapon régi tulajdonosi bélyegzés és tulajdonosi bejegyzés. Korabeli, enyhén foltos bőrkötésben. Jó példány.
20657.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Hartenstein, G[ustrav]:  Die Grundbegriffe der ehtischen Wissenschaften. Dergestellt von G. Hartenstein.  [Lipcse] Leipzig, 1844. F. A. Brockhaus (Druck von F. A. Brockhaus). XVIII + 574 + [2] p. Első kiadás.  Gustav Hartenstein (1808-1890) német filozófiai író, lipcsei egyetemi tanár, főkönyvtáros etikai összefoglalása. Az oldalakon enyhe foxing. NDB VII, 710. Ziegenfuss I, 448. p. Aranyozott gerincű, XIX. század második feléből származó félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20658.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

20659.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

20660.

Rufpreis:
2 400 HUF

20661.

Rufpreis:
2 400 HUF

Maywald József: Görög nyelvtan. Rövid, áttekinthető előadásban. Függelékül az ión szójárás vázlata. Gymnázium használatra. Bp., 1906, Kókai Lajos, Ötödik kiadás. Rossz állapotú félvászon kötésben
20662.

Rufpreis:
1 800 HUF

20663.

Rufpreis:
1 600 HUF

Frivaldszky János: Természetjog - Eszmetörténet. Bp., 2001. Szent István Társulat. Kiadói papírkötésben.
20664.

Rufpreis:
1 600 HUF

Klemm Antal: Magyar történeti mondattan. A magyar nyelvtudomány kézikönyve. II. köt. 6. füzet. Szerk.: Melich János, Gombocz Zoltán, Németh Gyula. Bp., 1928. MTA (Hornyánszky ny.). 219 p Kiadói papírkötésben. + Benkő Loránd: Tudnivalók a magyar nyelv közleményeinek alakításmódjához. Magyar Nyelvtudományi Társaság 129. sz. Bp., 1972, Magyar Nyelvtudományi Társaság, 2+62 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.
20665.

Rufpreis:
1 800 HUF

Papp Jenő: A mai Magyarország erkölcsrajza. Korunk kritikája 1918-1933. Bp., 1934, Káldor (Világosság-ny.), 276 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, az elülső szennylap és a címlap kissé szakadt.
20666.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF