Barczy Zoltán-Somogyi Győző: Királyért és hazáért. A m. kir. honvédség szervezete, egyenruhái és fegyverzete. 1868-1918. A szöveget Barcy Zoltán, a rajzokat Somogyi Győző készítette. Katona Tamás előszavával. Bp.,1990., Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Soltész István: El kell menni katonának. A falusi ember és régi katonáskodás. DEDIKÁLT! Bp., 1981., Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Evan F. M. Durbin: How to pay for the war. An essay on the financing of war. London,[1939], George Routledge and Son. Angol nyelven. Egészvászon-kötés.
Jane's 1981-82 Naval Annual. + Jane's 1982-83 / 1983-84 Naval Review. (3 kötet). Edited by Captain John Moore RN. London, 1981-1983, Jane's Publishing Co. Ltd. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. (Benne többek közt a Falkland-szigeteki háborúval kapcsolatos írásokkal). Kiadói kartonált papírkötés.
A tíz csapás. A szovjet hadsereg 1944. évi hadműveletei. Bp., 1950, Honvédelmi Minisztérium Honvéd Vezérkar Főnökség, 151+(1) p.+ 15 (kihajtható térképvázlatok) t. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval.
Siófoki folyamat. A Nemzetközi Határrendészeti Konferencia története. Szerk.: Ravasz István. Bp., 2012, Hanns Seidel Alapítvány - Petit Real. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés. Megjelent 200 példányban.
vitéz Tóth Károly: Üzenet - és mégis élünk. Emlékiratok. (Dedikált!) Dorog, 1995, Novoprint Rt. Második kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző, vitéz Tóth Károly (1929-2021), a Radetzky Hagyományőrző Huszár Egyesület kapitánya által dedikált példány.
Sárvári Jenő: Ungvártól a Don-kanyarig. Az előszót írta: Szabó Péter. Pécs, 1998, PREZIDENT Betéti Társaság. Fekete-fehér képanyaggal és térképekkel illusztrált. Papírkötésben.