Szabó István: Levéltári útmutató. Tájékoztatás a magyarországi református egyház levéltárairól kibocsátott szabályrendeletekhez. Bp., 1941.,Magyarországi Református Egyház Egyetemes Konventje, (Bethlen Gábor-ny.), 86+1 p. Kiadói papírkötés.
Varga György: Tubero Lajos történetíró. Bp., 1909., Löblovitz Zsimgond, 64+1 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, felvágatlan lapokkal. Tubero Lajos (1459-1527) szent Benedekrendi apát és történetíró.
Fall Endre: Jogunk Erdélyhez. Bp., 1940., Magyar Revíziós Liga (Sárkány-ny.), 68 p. + 5 (kihajtható térképmellékletek) t. Kiadói papírkötés, leszakadt, sérült borítóval, szétvált kötéssel, széteső állapotban. De maga a könyv hiánytalan!
Entz Géza: Az erdélyi műtörténetírás kérdéseihez. Kolozsvár, 1945, Erdélyi Magyar Tudományos Intézet, (Minerva-ny.), 24 p. Kiadói papírkötés, az elülső és a hátsó borító leszakadt.
Vári Rezső: Történeti Intézetek Rómában. Adalék a legujabb kor tudománytörténelméhez. Bp., 1916, MTA. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, nagyrészt felvágatlan lapokkal.
Kosáry Domokos: A Chilloni fogoly. A történelem veszedelmeiről. Vál. és szerk.: Ferch Magda. Németh S. Katalin jegyzeteivel. Bp., 2013., Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia. Kiadói kartonált papírkötés.
Ligia Barzu: A román nép anyagi és szellemi műveltségének folytonossága az egykori Dácia területén. Bukarest, 1981., Kriterion. Kiadói kopott papírkötés.