Tétel

Rufpreis:

55 000 HUF

Beschreibung:

Bartl József (1932-2013): Kompozíció, 1999. Szitanyomat, papír, jelzett, számozott (9/50). Plexiüvegezett alumíniumkeretben. 44x27 cm. Jótékonysági árverés Bartl József festményéből és szitanyomataiból. A Ferenczy Múzeumi Centrum életműkiállítást rendez Bartl József festőművész születésének 90. évfordulója alkalmából 2024. szeptember 14. - 2025. február 1. között, amelyet egy 208 oldalas katalógus kísér. A kétnyelvű katalógus az első igazán átfogó kiadvány a művész munkásságáról: két alapos tanulmánnyal, részletes életrajzi adatokkal és több mint 100 frissen fotózott, gondosan válogatott reprodukcióval tekinti át a teljes életművet. A tervezett reprezentatív katalógus méltó emléket állít Bartl József művészetének, amely a realisztikus csendéletfestészettől egészen a szentendrei festészeti hagyományokat beépítő motívumhasználatig és az absztrakcióig jutott el, a múzeum azonban jelenleg csak az online megjelenést tudja támogatni. A nyomdaköltség minimális összege 3,5 millió forint. Bartl József jogörököse jóvoltából egy festményt és több szitanyomatot árverésre bocsátunk. Az aukciónkon szereplő szitanyomatunk különlegessége, hogy Bartl József festői életművének motívumkincséből számos jelet vonultat fel: fej, bábu, szív, ék, kör, négyzet és nem utolsósorban a kereszt többféle formában és színben.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nagy_andras