Tétel

Rufpreis:

55 000 HUF

Beschreibung:

Bartl József (1932-2013): Kereszt és szív, 1992. Szitanyomat, papír. Jelzett. Számozott (24/40). Üvegezett fakeretben. Paszpartun Bartl szárazbélyegzővel. 38x44,5 cm. Jótékonysági árverés Bartl József festményéből és szitanyomataiból. A Ferenczy Múzeumi Centrum életműkiállítást rendez Bartl József festőművész születésének 90. évfordulója alkalmából 2024. szeptember 14. - 2025. február 1. között, amelyet egy 208 oldalas katalógus kísér. A kétnyelvű katalógus az első igazán átfogó kiadvány a művész munkásságáról: két alapos tanulmánnyal, részletes életrajzi adatokkal és több mint 100 frissen fotózott, gondosan válogatott reprodukcióval tekinti át a teljes életművet. A tervezett reprezentatív katalógus méltó emléket állít Bartl József művészetének, amely a realisztikus csendéletfestészettől egészen a szentendrei festészeti hagyományokat beépítő motívumhasználatig és az absztrakcióig jutott el, a múzeum azonban jelenleg csak az online megjelenést tudja támogatni. A nyomdaköltség minimális összege 3,5 millió forint. Bartl József jogörököse jóvoltából egy festményt és több szitanyomatot árverésre bocsátunk. A szív és a kereszt Bartl József művészetének alapvető jelei, képei. Ezen szitanyomat egy érdekes, diagonális kompozícióval tűnik ki, a kereszt motívum és a pettyezés egyben hommage a szentendrei művészet két kiemelkedő alakja, Korniss Dezső és Vajda Lajos előtt. A Szentendrei Képtárban 1992-ben rendezett egyéni kiállításához készült plakát is ezen képet használta fel motívumként.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nagy_andras