Prinzhorn, Hans: Bildnerei der Gefangenen. Studie zur bildnerischen Gestaltung ungeübter von Hans Prinzhorn. Mit 176 Abbildungen. Berlin, (1926). Axel Juncker Verlag (Druck: F. A. Brockhaus, Leipzig). 60 + [14] p. + 70 t. (ebből 2 színes, felragasztott). Első kiadás. Értekezés az elítéltek képzőművészetéről, számos szövegközi illusztrációval. A táblákon az elítéltek naiv festészeti, szobrászati alkotásai, valamint számos fénykép az elítéltek tetoválásairól, egy olyan időből, amikor még a tetoválás a börtönviseltséghez, a bűnöző életmódhoz kapcsolódott. Az utolsó, számozatlan oldalakon a bűnözők jelnyelvéből 88 írásjegy található, Kajetan Karmayer magyarázatával. Példányunkból három tábla (10, 21, 24.) hiányzik. Kiadói, gerincén enyhén sérült félvászon kötésben, aranyozott címvignettával, felül kék festésű lapszélekkel.
Ujházi Péter: Képek és dobozok. Pictures and Boxes. (Kiállítási katalógus.) [Dedikált.] Székesfehérvár, 1994. Csók István Képtár (ny. n.) [58] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Tarnai Tamás utazónak barátilag Péter, Bukarest. 1995. április 4." A Bernáth Aurélnál tanult, a nonfiguratív neoavantgárd törekvésektől látványosan elkülönülő Ujházi Péter festőművész tárlata 1994. augusztus 27. - 1994. október 9. között volt látható szülővárosában, a székesfehérvári Csók István Képtárban. A bevezető tanulmányt írta és a kiállítást rendezte Sasvári Edit. Kétnyelvű kiállítási katalógusunk 13-46. oldalán a festőművész játékos és groteszk festményeinek és dobozmunkáinak színes reprodukciói, a képanyag után a kiállított művek jegyzéke, valamint életrajzi jegyzetek. (A Szent István Múzeum közleményei. D. sorozat, 226. szám.) Fűzve, Ujházi Péter grafikájával illusztrált kiadói borítóban. Szép példány.
Révész László László (1957-) képzőművész 2 katalógusa: Révész László László. Bp., 1997., Dovin Galéria. Magyar és angol nyelven. A művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés. Tudomásulvétel. Révész László László kiállítása. Szerk.: Udvary Ildikó. Bp., 1993., Kiállítási Csarnok. A művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
1968 Horizon. A Magazine of Arts. Winter, 1968, Vol. X. Numer 1. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, foltos, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.