Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 47

20558.

Rufpreis:
6 000 HUF

Flavius, [Josephus] József:  Flavius József ó-kori héber történetírónak, a galilaeai zsidó hadak főparancsnokának a zsidó háborúról és Juruzsálemnek Titus caesar által ostrommal történet bevételéről írt hét könyve. Latinból fordította és kiadta Istóczy Győző.  Budapest, 1900. Baschmann F. könyvnyomdája. IV + 503 + [1] p,  Josephus Flavius ókori zsidó történetíró klasszikus munkáját a dualizmus korának ellentmondásos megítélésű politikusa, a Szabadelvű Pártból kivált az Országos Antiszemita Pártot megalapító Istóczy Győző fordította latinból. A fordító az Előszóban megjegyzi, hogy néhány helyen kénytelen volt ,,bizonyos nemű kitételekkel a fordításban kurtán bánni, illetve ama tételeket a fordításban lehetőleg eltompítani."  A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés, példányunk első és utolsó levelének fűzése megerősítve.  Gazda - Horváth J. 30. oldal.  Aranyozott korabeli egészvászon kötésben (Mentsik Ferenc könyvkötő, Budapest), az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Szép példány.
20559.

Rufpreis:
6 000 HUF

20560.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Bánóczi József (szerk.)  Az Izraelita Magyar Irodalmi Társaság Évkönyve 1914.  Budapest, 1914. Izraelita Magyar Irodalmi Társaság (Franklin-Társulat ny.) 415 + [1] p. + 1 t. (kihajtható táblázaton a Nyitra megyei Szenicze község zsidóságának összeírása).  Judaikai témájú írások. A tartalomból: Jánosi Engel Róbert: Báró Eötvös József és a magyar zsidóság emancipációja. - Heller Bernát: Régibb és újabb zsidó középiskolák. - Patai Edith: Zsidó művészet, zsidó művészek. - Sebestyén Károly: Heine és a zsidóság. - Kohlbach Bertalan: Sütemények a zsidó szertartásban. - Richtmann Mózes: A császárváros zsidósága. - Szilágyi Géza: Saul király Endorban. (Költemény.) -Mandl Bernát: A szeniczei zsidók történetéhez. - Ujvári Péter: Szezonkeresztények. (Novella.) - Blau Lajos: Ókori papyrusleletek.  A 329. oldaltól társulati közlemények, köztük a Társaság alapító és támogatói tagjainak lajstromával. A címoldalon és a sorozatcímoldal verzóján régi gyűjteményi bélyegzés, az első előzéken régi adományozási bejegyzés.  (Az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat kiadványai, XXXIII. szám.)  Poss.: A Pesti Izraelita Hitközség Vallásoktatási Testülete könyvtára.  Aranyozott kiadói félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
20561.

Rufpreis:
2 400 HUF

20562.

Rufpreis:
2 400 HUF

20563.

Rufpreis:
1 200 HUF

Lévai Endre: Vidám apróságok nagy zsidó művészekről. (Budapest, 1941). (Szerző - Hungária Rt. - Terézvárosi Nyomda.) 47 + [1] p. Egyetlen kiadás. Fűzve, sérült, javított kiadói borítóban.
20564.

Rufpreis:
2 400 HUF

Szenes Chana élete, küldetése és halála. A magyar kiadást sajtó alá rendezte: Danzig Eliséva. Tel-Aviv, 1954, Hákibuc Hámeuchád. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kissé foltos, sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban.
20565.

Rufpreis:
2 400 HUF

A peszach hagada. Izrael Egyiptomból való kivonulásának elbeszélése. hn.,én.,Schlesinger Jos, (Bp.,Földes,Wagner és Tsa-ny.), 63 p. Kétnyelvű kiadvány. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült borítóval, a füzet elvált a borítótól és szétvált a kötés, foltos.
20566.

Rufpreis:
1 600 HUF

20567.

Rufpreis:
1 800 HUF

G. Donáth Blanka: Futamok a Halljad Izráel!-hez. A szerző, G. Donáth Blanka (1921-2015) pszichológus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány, dátumozva (1999. V. 9.) hn., én., nyn. Kiadói papírkötés. Benne Mohás Lívia autográf bejelöléseivel.
20568.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF