Militaria

Zahl der Lose: 141

1888 Bruck/Ausztria, katona levele apjának, a kiképzés és laktanyai élet részleteivel, a kaszárnyák épületeivel illusztrált fejléces levél papíron, 4 kézzel írt oldal, magyar nyelven. Hajtásnyomokkal, jó állapotban
17525.

Rufpreis:
8 000 HUF

Dr. Dobos János rendőr ezredes, kriminalista, a Kék fény c. TV-műsor sztárjának iratai, fotók, oklevelek, közte Vörös Csillag Érdemrend és A Haza Szolgálatáért Érdemérem kitüntetés adományozó oklevelek, stb.
17526.

Rufpreis:
44 000 HUF
119,24
137,50

cca 1944 II. világháborús fotóalbum, a Magyarország és a tengelyhatalmak által megszállt szerb területeket (Belgrád és környéke) ért háborús pusztítást dokumentáló képekkel (feltehetőleg az 1944. áprilisi szövetséges bombázást követően készültek): Belgrád főpályaudvar, a zsidónegyed romos épületei, a magyar követség épülete (amely sértetlen maradt), romeltakarítási munkát végző szerb hadifoglyok, a felrobbantott Újvidék-Pétervárad híd roncsai, stb. Összesen 44 db nagyméretű (23,5x17,5 cm), az albumlapokra beragasztott, fekete-fehér fotóval, a képek alatt részletes feliratozással. Korabeli, fekete vászonborítású albumban, hullámos lapokkal, egy-két fotó sérült, néhány lapról a kép hiányzik. 25x31 cm. Értékes kordokumentum!
17527.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

cca 1990 "Minden jót magyarok. Szovjet Hadsereg." Kivonulási plakát, szakadt, 61x43 cm.
17528.

Rufpreis:
6 000 HUF

Japán katana. Rájabőrrel borított markolattal, a tsuka-ito (a markolatra tekert bevonat) alatt mindkét oldalon menukival. Kissé rozsdafoltos acél pengével, élén kisebb csorbákkal. Fa hüvellyel, a hüvely szétesett, javításra szorul. Teljes hossz: 93 cm, penge: 68 cm.
17529.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,60
187,50

Díszkard, bakelit markolattal, réz bevonatú fém pengével, plasztikus díszítésekkel, a markolatgombon fasces motívummal, két női fejben végződő keresztvassal. Jelzés nélkül, kopott, a markolat kissé sérült, h: 90 cm
17530.

Rufpreis:
10 000 HUF

cca 1900-1944 Vegyes katonai fotó tétel, 10 db, valamint egy kitüntetés képe, és Sümeghy Adorján honvéd hadapród névjegykártyája, 9x5 cm és 19x13 cm közötti méretben
17531.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88
17

cca 1940-1944, Japán, Katonai szakés csésze. Császári Gárda Szállítóegység, Yasunishi tulajdonosi megjelöléssel, páros zászló és császárfalevél ábrázolással, kis lepattanással, d: 9,5 cm, m: 4,5 cm
17532.

Rufpreis:
5 000 HUF

cca 1940-1944, Japán, Katonai szakés csésze. 1. birodalmi Gyalogezred, Abe tulajdonosi megjelöléssel, páros zászló ábrázolással, kopással, lepattogzással, d: 8,5 cm
17533.

Rufpreis:
2 000 HUF

cca 1940-1944, Japán, Katonai szakés csésze. 2. hadosztály, Koizumi tulajdonosi megjelöléssel, páros zászló és krizantémvirág ábrázolásokkal, lepattogzással, d: 8 cm
17534.

Rufpreis:
2 000 HUF

1916 II. Vilmos német császár és IV. Károly király Galíciában, 2 db I. világháborús fotólap, a hátoldalon feliratozva, 13x8,5 cm körül
17535.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

2 db I. világháborús fotólap: kitüntetésekkel dekorált, rohamsisakos katonák + katonazenekar előadása az erdőben, 14x9 cm
17536.

Rufpreis:
2 000 HUF
25

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF