cca 1930-1940 "Have you yet seen Budapest and Hungary?" Angol nyelvű, fekete-fehér képekkel illusztrált idegenforgalmi prospektus. A borító illusztrációját, valamint a kihajtható térképet Jeges Ernő (1898-1956) rajzolta. Bp., Athenaeum-ny., 40 p.+ 1 t. (Budapest kihajtható, grafikus térképe). Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kisebb lapszéli sérülésekkel, a lapokon hajtásnyommal, a térkép szakadt. + 2 db Budapestet bemutató, orosz nyelvű, képes kiadvány a szocializmus idejéből
1916 Bp., a millenniumi kiállításra készült Székesfővárosi Pavilon, amelyben ekkor Nemény Béla étterme üzemelt (az idők során több híres vendéglőnek, kávézónak is otthont adott). Fotólap, megírva és postázva, 13,5x8,5 cm
cca 1985 Halle - Budapest - Halle. Bericht einer Reise 11 p. + 12 t (fekete-fehér fotók). Német nyelvű utinapló, egy NDK-ból Magyarországra érkező nyomdász csoport benyomásai Budapestről és az országról: Látogatás a Szikra-nyomdában, az Esti Hírlap nyomdájában, szentendrei és balatoni kirándulás stb. 12 fotóval az utazásról, több Budapestről, egy a Balatonról, néhány beazonosítandó helyszínről. Fotók méretei: 7x12 cm. Feltételezhetően egy csak az utazás részvevőinek és talán a magyar házigazdáknak készített összeállítás. Egészvászon kötés, borítón apró kopásnyomokkal, máskülönben jó állapotban.
Dr. Gárdonyi Albert: A főváros egyesítésére vonatkozó okmányok gyűjteménye. A negyvenedik évforduló alkalmából kiadja Budapest Székesfőváros Közönsége. Összeáll.: - - . Bp., 1913, Székesfővárosi Házinyomda, XXIV+616 p. Kiadói egészvászon-kötés.