Foto

Zahl der Lose: 415

cca 1890-1900 Czullik Betti, Czullik Ágost, a Liechtenstein hercegi kertek igazgatója lányának fotója, kemény, Wien, Hans Saitz, 16x10 cm
14153.

Rufpreis:
3 000 HUF

cca 1980 Kádár Jánost ábrázoló fotók (gyárlátogatáson, ünnepségeken, stb.), össz. 18 db, néhány a hátoldalon pecséttel jelzett (Laczó József felvételei), 18x13 cm
14154.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

,,Megnyílt Martyn Ferenc pécsi festőművész kiállítása''. A képen a művész balról harmadik alakként, kiállított festményéhez legközelebb áll. A felvételt Kovács E. Sándor az MTI fotósa készítette Pécsett, 1980-ban. Vintázs, zselatinos ezüst nagyítás, mérete: 120x90 mm. Martyn Ferenc (Kaposvár, 1899- Pécs, 1986) Munkácsy-díjas szobrász, festő, grafikus és keramikus rövid világháborús szerepe után 1920-tól a Képzőművészeti Főiskolán tanult. 1926-1940 között Párizsban élt és dolgozott, megismerkedett a modern irányzatokkal és azok képviselőivel, mint például De Chirico metafizikus szürrealizmusával. 1940-ben hazatért, és 1945-től kezdve Pécs művészetének meghatározó egyénisége lett. A nonfiguratív irányzat egyik első magyar képviselője volt, a modern magyar szobrászat első kísérletezői közé tartozott. Foglalkozott finomkerámiával is, a Pécsi Porcelángyárban készített tálakat, vázákat. A Dél-Dunántúl kulturális életének is meghatározó alakja volt, szervezőként és publikációival egyaránt fontos szerepet töltött be. Számos könyvillusztráció is fűződik a nevéhez, Petőfi-, Cervantes-, Flaubert-, Joyce- és Mallarmé-kötetek grafikáit készítette, nagyrészt tehát modernista szerzők műveit. Jó állapotú fotó, hátoldalán az MTI számára írt, gépelt szöveggel.
14155.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Vértes Marcell (Újpest, 1895 - Párizs, 1961; festőművész, grafikus, illusztrátor) egész alakos közös fényképe a Margitszigeten, a hazalátogatása alkalmából vele interjút készítő Simon Gy. Ferenc (1930-2008) kulturális újságíróval. A kép a ,,Szigeti Nagyszálló bejárata előtt'' készült, Csuzi Zsuzsa 1960. május 18-i felvétele. Vintázs, zselatinos ezüst nagyítás, mérete: 90x178 mm. Vértes Marcell festő és grafikus a Képzőművészeti Főiskolán Ferenczy Károly növendéke volt, később Párizsban képezte tovább magát. Ő készítette Karinthy Frigyes Tanár úr kérem című kötetének nagy sikerű rajzait. 1918-1919-ben politikai plakátokat készített, majd a Tanácsköztársaság bukása után Párizsba emigrált. Hírnevét a Devambes-Galériában 1925-ben rendezett kiállításon bemutatott, a párizsi éjszakai életet ábrázoló grafikái alapozták meg, amelyek Vertes néven jelentek meg. 1935-ös nagy sikerű New York-i és 1938-as párizsi kiállításai után 1940-ben önkéntes emigrációba ment az USA-ba, ahonnan 1946-ban tért vissza Párizsba. 1960-ban budapesti kiállítása alkalmából hazalátogatott. A fénykép ebből az alkalomból készült, a Simon Gy. István, a Magyar Ifjúság című KISZ-lap kulturális rovatvezetője által készített interjú szünetében. A felvételt a lap autodidakta fotográfusa, Csuzi Zsuzsa készítette. A fénykép nyomtatásban megjelent a Magyar Ifjúság folyóiratban, a lap hátoldalán színes ceruzás nyomdai utasítások, megjegyzések, valamint Simon Gy. Ferenc gyűjteményi bélyegzése.
14156.

Rufpreis:
4 000 HUF

Somogyi József (1916-1993) Kossuth-díjas szobrászművész portréja. Készítette Mező Sándor, az MTI fotósa 1954-ben. Vintázs, zselatinos ezüst nagyítás, mérete: 180x131 mm, hátoldalán műtermi bélyegzéssel. Somogyi József szobrász a pápai református kollégiumban, majd Aba-Novák Vilmos szabadiskolájában tanul, a Képzőművészeti Főiskolán 1941-ben diplomázik. Mesterei Réti István és Kisfaludy Strobl Zsigmond. 1945 előtt állatszobraival keltett szakmai érdeklődést, 1953-ban korjellemző módon Martinász című alkotásával nyerte el a szakmai vagy politikai bizalmat. 1954-ben, a fénykép születésének évében kapta a Kossuth-díjat. Megrendelésre készült történelmi szobrai mellett később inkább kisplasztikákkal jelentkezett. A Képzőművészeti Főiskola tanára, majd rektora volt, emellett Tihanyban, a Belső-tó partján művésztelepet létesített. Közéleti tevékenysége sokoldalú: egyszerre volt tanár, országgyűlési képviselő, az Elnöki Tanács tagja, valamint a református egyházban presbiter. Jó állapotú fénykép, a hátoldalán ismertető szöveggel, amelyből a feliratozó a szobrászművész szóból később kihúzta a ,,művész'' részletet.
14157.

Rufpreis:
2 400 HUF

Nagy János (1935-2021) szobrászművészt, illetve alkotásait ábrázoló fekete-fehér fotók, össz. 14 db, vegyes állapotban, 18x12 cm körül
14158.

Rufpreis:
2 000 HUF

Vedres Márk (Ungvár, 1870. - Budapest, 1961.; szobrászművész) saját művét szemlélő, ülő portréja jellegzetes sapkájában, saját műtermében. Készült az 1950-es években. Vintázs, zselatinos ezüst nagyítás, mérete: 182x240 mm. Ismeretlen fényképész alkotása. Vedres Márk szobrász Münchenben tanult, Hollósy Simontól és Auguste Rodin művészektől. A Nyolcak csoport tagja. Főként kisméretű aktszobrokat készített. Kezdetben a kubizmus jegyében alkotott, az átvészelt háború után, idős korában némi behatás éri a szocialista realista elvárások irányából. A felvételen egy ebben a stílusban készített kisplasztikáját szemléli az idős mester. Műveit a Magyar Nemzeti Galéria őrzi, számos alkotása található Budapesten, Firenzében, Svájcban és az Egyesült Államokban is. Szép állapotú fotó.
14159.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Kocsis Imre (Makó, 1940 - Szentendre, 2015; festő, grafikus) ülő, íróasztali dedikált portréja a vele interjút készítő Simon Gy. Ferenc (1930-2008) kulturális újságíróval a festőművész szentendrei műtermében. Karff István 1980. január 22-i felvétele. Vintázs, zselatinos ezüst nagyítás, mérete: 131x180 mm. A kép egy 305x431 mm-es, félbehajtott kartonlapra ragasztva. Kocsis Imre festőművész a Képzőművészeti Főiskolán tanult, mestere Kmetty János, Kádár György voltak. Pályája elejétől ugyanott tanított. Pop arttal, hiperrealista festészettel foglalkozott, a Makói Grafikai Művésztelep alapítója és szervezője volt. Jelen fotográfiáját dedikálta is: ,,Simon Gy. Ferencnek dedikálom a fotót abból az alkalomból, hogy későn esett le a tantusz. Kocsis Imre, 1980. február 20.'' A fénykép alatt a kartonon Simon Gy. Ferenc kulturális újságíró (Magyar Ifjúság, Képes Újság) gyűjteményi bélyegzésével. Karff István a Hazafias Népfront hivatalos folyóirata, a Képes Újság, valamint mellékkiadványa, a Kis Képes Krónika fotográfusa volt.
14160.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

1962 Jim Redman (1931-) brit-rodéziai többszörös világbajnok motorkerékpár versenyző Monzaban rendezett grand prix versenyen, Honda 250 motorkerékpáron, hátoldalán jelzett (Farabola, Milano) és raglapon feliratozott sajtófotó, alsó sarkaiban törésekkel, 21,5x27 cm
14161.

Rufpreis:
3 000 HUF

cca 1955 Geoffrey Ernest Duke (1923-2015) brit többszörös világbajnok motorkerékpár versenyző egy futamon, feltehetően egy 500 cc Gilera motorkerékpáron, hátoldalán jelzett (Ditta Bonetti, Milano) és feliratozott fotó, jobb felső sarkában apró töréssel, 18x24 cm
14162.

Rufpreis:
3 000 HUF

1964 Jim Redman (1931-) brit-rodéziai többszörös világbajnok motorkerékpár versenyző a finnországi Imatraban rendezett grand prix versenyen, Honda 350 motorkerékpáron, hátoldalán jelzett (Arte Fotografica Terreni és Motitalia) és feliratozott fotó, alsó sarkaiban törésekkel, 23x18 cm
14163.

Rufpreis:
3 000 HUF

A Beatles együttest ábrázoló, nagyméretű fotó, szélén apró sérülésekkel, 24x18 cm
14164.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF