Tétel

Rufpreis:

3 000 HUF

Beschreibung:

Röck Gyula: Arc- és alaktan. Karakterológiai tanulmány Lavater, Gall, Hermann, Issbender-Haldane, Szokoly, Szentpályi, Gabányi, Ullrich, M. W. Biltz stb. nyomán. Budapest, 1938. Kókai Lajos Könyvkiadó Vállalata (Bagó Mihály ny., Dombóvár). 191 + [1] p. Első kiadás. Röck Gyula karakterológiai munkája összefüggéseket keres az arcforma, az orr, a fül, a szem, szemöldök, homlokarányok, fejforma és a temperamentum, személyiség, a hanghordozás és a jellem között. Az oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával illusztrált kötet kifejti nézeteit sok egyéb mellett az ideális és a szörnyűséges jellemre utaló női lábról, az érzéki, a beteges és a harmonikus női szájról, valamint az egyes rasszokhoz tartozó jellemekről is erős kijelentéseket tesz. Jóllehet a szerző számos műve szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján, e műve - feltehetően ritkasága miatt - elkerülte a cenzorok figyelmét. Példányunk címoldalán régi tulajdonosi bejegyzés, egyes oldalakon halvány foltosság, példányunk fűzése meglazult. Fűzve, illusztrált, sérült gerincű kiadói borítóban.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk