Tétel

Rufpreis:

4 000 HUF

Beschreibung:

Werfel, Franz: A meg nem születettek csillaga. [Regény.] Fordította Gáspár Endre. Első-második kötet. [Teljes.] (Budapest, 1947). Nova Irodalmi Intézet (Szabadság Pécsi Nyomda és Könyvkiadó Kft.) [4] + 379 + [1] p.; [4] + 355 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Franz Werfel (1890-1945) osztrák író utolsó regénye, melyen 1943-1945 között dolgozott. A regény szerzője csupán halála előtt pár nappal fejezte be, amerikai otthonában. A tudományos-fantasztikus regény egybejátszatja a Gestapo-tól fenyegetett jelent, illetve egy távoli utópikus társadalom képét, ahová az elbeszélő csillagutazással érkezik. A regény szövegét ezotériába hajló értekezések fűszerezik. A címnegyedívek utolsó lapján régi tulajdonosi bejegyzés. Egységes, aranyozott, illusztrált, gerincén enyhén kopott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk