Dicsőfi József:
Evangyéliomi elmélkedések.
Debreczen, 1892. (Vár... https://www.darabanth.com/de/468-Fernauktion/468.0/Bucher/Bucher-Religion~2000100/Dicsofi-Jozsef-Evangyeliomi-elmelkedesekDebreczen-1892-Varosi-Nyomda-391-plus-5-pDicsofi~II3162258
3162258
20489
468
Books: Religion
Beschreibung: Dicsőfi József:
Evangyéliomi elmélkedések.
Debreczen, 1892. (Városi Nyomda). 391 + [5] p.
DicsÅ‘fi József (1859-1920) református lelkész, teológus, fÅ‘iskolai tanár. A kötet a vallás és a tudomány, a vallás és a filozófia viszonyának tisztázása után fÅ‘ként Jézus példabeszédeinek értelmezésével foglalkozik. A cÃmoldalon régi kereskedelmi bélyegzés és tulajdonosi bejegyzés.
Poss.: Mogyorósy Gyula büki evangélikus lelkész.
Aranyozott gerincű, foltos korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
: ufk