Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 178

2000 Vasi Szemle. LIV. évf. 4. szám. Szerk.: Gyurácz Ferenc. Benne: Mórocz Zsolt: Boldog Isthwan Kyral. A szerző, Mórocz Ferenc által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány.
19108.

Rufpreis:
1 800 HUF

Kedves Gyula: Szabolcs a hazáért. A 48. honvéd zászlóalj története az 1848-49-es szabadságharcban. Bp., 2002, Heraldika. Fekete-fehér szövegközti képanyaggal. Táblázatokkal. Kiadói kartonált papírkötés.
19109.

Rufpreis:
1 600 HUF

Verasztó Antal: Móringkönyv 1788-1835. Orosháza kézírásos emlékezete. Orosháza, 2006, Orosházi Evangélikus Gyülekezet Levéltára. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19110.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

19111.

Rufpreis:
4 000 HUF

Mándi Nagy Endre: Kilenc országon keresztül. Európa legendái. I-II. kötet. [Teljes, egybekötve.] Budapest, 1941. Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt. 260 p. + 31 t. (kétoldalas); 114 + [2] p. + 11 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Mándi Nagy Endre fővárosi jegyző anekdotákkal és történelmi összefoglalókkal tarkított úti beszámolói Európában és a Mediterráneumban megtett, 1930-as évekbeli utazásairól. Az utazó a legnagyobb terjedelmet Olaszországnak szenteli, mellette az Angliát, Németországot, Franciaországot, Marokkót, Portugáliát és a Nyugat-Balkán országaiban tett út művelődési és életmódbeli, nemzetjellemtani benyomásait rögzíti. Aranyozott, sérült korabeli egészvászon kötésben, a hátsó kötéstáblán halvány foltosság.
19112.

Rufpreis:
2 400 HUF

19113.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

19114.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

19115.

Rufpreis:
2 400 HUF

19116.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

19117.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

1903 Maria-Zell in Steiermark. Entwurf einer Monographie des berühmten Wallfahrtsortes. Mit einem Anhang: Führer durch Maria-Zell und Umgebung. Wien, Braumüller, 1903. 148 S.,  Rögl, Hans, 148p. kiadói papírkötésben
19118.

Rufpreis:
1 600 HUF

19119.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF