https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 311

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Franz Dölger: Ungarn in der Byzantinischen Reichspolitik. Ostmitteleuropäischer Bibliothek No. 42. Bp., 1942., (Sárkány-ny.), 32 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a borítószéleken kis szakadásokkal.
1
19461.

Franz Dölger: Ungarn in der Byzantinischen Reichspolitik. Ostmitteleuropäischer Bibliothek No. 42. Bp., 1942., (Sárkány-ny.), 32 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a borítószéleken kis szakadásokkal.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
EUR
,
15,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Szilágyi János 4 Aquincummal kapcsolatos műve:   Aquincum. Bp., 1956, Akadémiai Kiadó, 136 p. +2 (térkép-melléklet, alaprajz) t. +XC (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.;   Aquincum helyőrségének újabb feliratos emlékei. Tanulmányok Budapest múltjából VIII. Különlenyomat. Bp., 1941, (Székesfőváros Házinyomdája-ny.), 15+1 p.+2 t. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.;  Az Aquincumi Múzeum kutatásai és gyarapodása az 1936-1942. évek folyamán. Bp., 1943, (Székesfőváros Házinyomdája-ny.), 2+339-357+1+527-536 p. Kiadói papírkötés.;  A Fővárosi Múzeum rómaikori kutatásai és az Aquincumi Múzeum gyarapodása az 1943-1944. években. Bp., 1945, Fővárosi Múzeum, 2+467 p.+1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés.;   Az egyikben Aquincumra vonatkozó gépirat, és Aquincumi Múzeum Colorvox hanglemezképeslap.
1
19462.

Szilágyi János 4 Aquincummal kapcsolatos műve: Aquincum. Bp., 1956, Akadémiai Kiadó, 136 p. +2 (térkép-melléklet, alaprajz) t. +XC (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.; Aquincum helyőrségének újabb feliratos emlékei. Tanulmányok Budapest múltjából VIII. Különlenyomat. Bp., 1941, (Székesfőváros Házinyomdája-ny.), 15+1 p.+2 t. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.; Az Aquincumi Múzeum kutatásai és gyarapodása az 1936-1942. évek folyamán. Bp., 1943, (Székesfőváros Házinyomdája-ny.), 2+339-357+1+527-536 p. Kiadói papírkötés.; A Fővárosi Múzeum rómaikori kutatásai és az Aquincumi Múzeum gyarapodása az 1943-1944. években. Bp., 1945, Fővárosi Múzeum, 2+467 p.+1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés.; Az egyikben Aquincumra vonatkozó gépirat, és Aquincumi Múzeum Colorvox hanglemezképeslap.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Hősök, akik a nemzetért éltek, haltak. Szerk.: Simon István. Bp., (2008), Totem Kiadó. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
1
19463.

Hősök, akik a nemzetért éltek, haltak. Szerk.: Simon István. Bp., (2008), Totem Kiadó. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
EUR
,
11,88
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Szekfű Gyula Bethlen Gábor. (Történelmi tanulmány.) Budapest, 1929. Magyar Szemle Társaság (Biró Miklós ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 314 + [2] p. Első kiadás. Az 1927-1944 között létezett, Bethlen István alapította, Szekfű Gyula történész, majd Eckhardt Sándor irodalomtörténész szerkesztette nívós konzervatív esszéfolyóirat több kiadványsorozatot indított, többek között a tudományos kiadványokat megjelentette ,,A Magyar Szemle könyvei"-t. Tételünk a könyvsorozat első tagja. (A Magyar Szemle könyvei, I. kötet.) Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
1
19464.

Szekfű Gyula Bethlen Gábor. (Történelmi tanulmány.) Budapest, 1929. Magyar Szemle Társaság (Biró Miklós ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 314 + [2] p. Első kiadás. Az 1927-1944 között létezett, Bethlen István alapította, Szekfű Gyula történész, majd Eckhardt Sándor irodalomtörténész szerkesztette nívós konzervatív esszéfolyóirat több kiadványsorozatot indított, többek között a tudományos kiadványokat megjelentette ,,A Magyar Szemle könyvei"-t. Tételünk a könyvsorozat első tagja. (A Magyar Szemle könyvei, I. kötet.) Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Andor József: Nagy Lajos magyar király (1362-82). Regényes korrajz. [Révai József (1887-1967) piarista szerzetes, a szegedi cserkészet alapítójának ajándékozási bejegyzésével.] Budapest, 1908. Szent-István-Társulat (Stephaneum Nyomda Rt.) 196 p. Egyetlen kiadás. Andor József (1871-1918) ciszterci szerzetes, gimnáziumi tanár, író, katolikus lapok szerkesztője, 1910-től a Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium munkatársa. Hírlapi közreműködésében a katolikus regényirodalom megteremtését célozta. Ifjúságnak szánt, hazafias történelmi regénye az Arany János témafelvetése óta népszerű korszakot, Anjou Lajos nápolyi hadjáratát állítja elbeszélése középpontjába. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti és egész oldalas illusztrációval. Az első előzéken régi ajándékozási bejegyzés, mely Révai József (1887-1967) szegedi piarista tanártól, a szegedi talpascserkészet alapítójától származik: ,,A történelmi pályadíj első nyertesének jutalmul: Szegeden, 1913. jún. Révai József tanár". Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán a kiadó aranyozott emblémájával.
1
19465.

Andor József: Nagy Lajos magyar király (1362-82). Regényes korrajz. [Révai József (1887-1967) piarista szerzetes, a szegedi cserkészet alapítójának ajándékozási bejegyzésével.] Budapest, 1908. Szent-István-Társulat (Stephaneum Nyomda Rt.) 196 p. Egyetlen kiadás. Andor József (1871-1918) ciszterci szerzetes, gimnáziumi tanár, író, katolikus lapok szerkesztője, 1910-től a Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium munkatársa. Hírlapi közreműködésében a katolikus regényirodalom megteremtését célozta. Ifjúságnak szánt, hazafias történelmi regénye az Arany János témafelvetése óta népszerű korszakot, Anjou Lajos nápolyi hadjáratát állítja elbeszélése középpontjába. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti és egész oldalas illusztrációval. Az első előzéken régi ajándékozási bejegyzés, mely Révai József (1887-1967) szegedi piarista tanártól, a szegedi talpascserkészet alapítójától származik: ,,A történelmi pályadíj első nyertesének jutalmul: Szegeden, 1913. jún. Révai József tanár". Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán a kiadó aranyozott emblémájával.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
2
 
Dr. Ottományi Katalin (szerk.): Studia Comitatensia 30. Régészeti tanulmányok. Szentendre, 2007, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
1
19466.

Dr. Ottományi Katalin (szerk.): Studia Comitatensia 30. Régészeti tanulmányok. Szentendre, 2007, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Theodor von Sosnosky: Die Politik im Habsburgerreiche. Randglossen zur Zeitgeschichte. Zweiter Band. Berlin, 1913, Deutsche Literatur. Zweiter Auflage. Német nyelven. Kihajtható nemzetiségi térképpel. Átkötött félvászon-kötés, bekötött papírborítóval, kissé foltos lapokkal.
1
19467.

Theodor von Sosnosky: Die Politik im Habsburgerreiche. Randglossen zur Zeitgeschichte. Zweiter Band. Berlin, 1913, Deutsche Literatur. Zweiter Auflage. Német nyelven. Kihajtható nemzetiségi térképpel. Átkötött félvászon-kötés, bekötött papírborítóval, kissé foltos lapokkal.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
EUR
,
11,25
USD
Zahl der Gebote:
0
 
László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Budapest, 1944. Magyar Élet (Pesti Lloyd-nyomda). 512 + [2] p. + 23 t. (22 kétoldalas táblán régészeti fotóanyag) + 3 térkép (1 kihajtható, 2 kihajtható kétoldalas). László Gyula (1910-1998) történész, régész őstörténeti munkája régészeti és néprajzi kutatások nyomán kísérli meg feltárni a honfoglaló magyarság életmódját, társadalmi tagozódását és hitvilágát. A kizárólag néprajzi, mitológiai és régészeti adatokra támaszkodó munka a régész-történész nevezetes ,,kettős honfoglalás"-elméletét még nem tartalmazza. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti képanyaggal. A munka első kiadása 1944-ben jelent meg, példányunk az ugyanebből az évből való második kiadásból származik. (Népkönyvtár, 4. szám.) Illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén hiányos kiadói védőborítóban. Jó példány.
1
19468.

László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Budapest, 1944. Magyar Élet (Pesti Lloyd-nyomda). 512 + [2] p. + 23 t. (22 kétoldalas táblán régészeti fotóanyag) + 3 térkép (1 kihajtható, 2 kihajtható kétoldalas). László Gyula (1910-1998) történész, régész őstörténeti munkája régészeti és néprajzi kutatások nyomán kísérli meg feltárni a honfoglaló magyarság életmódját, társadalmi tagozódását és hitvilágát. A kizárólag néprajzi, mitológiai és régészeti adatokra támaszkodó munka a régész-történész nevezetes ,,kettős honfoglalás"-elméletét még nem tartalmazza. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti képanyaggal. A munka első kiadása 1944-ben jelent meg, példányunk az ugyanebből az évből való második kiadásból származik. (Népkönyvtár, 4. szám.) Illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén hiányos kiadói védőborítóban. Jó példány.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
4
 
Friedrich Leist: Urkundenlehre. Katechimus der Diplomatik, Paläographie, Chronologie und Sphragistik. Leipzig. Webers Illustrierte Katechismen N. 106. Leipzig,1882.,J. J. Weber, XII+305 p.+10 (Kihajtható táblák, Vx2 tábla) t. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, laza, kissé sérült fűzéssel, foltos lapokkal.
1
19469.

Friedrich Leist: Urkundenlehre. Katechimus der Diplomatik, Paläographie, Chronologie und Sphragistik. Leipzig. Webers Illustrierte Katechismen N. 106. Leipzig,1882.,J. J. Weber, XII+305 p.+10 (Kihajtható táblák, Vx2 tábla) t. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, laza, kissé sérült fűzéssel, foltos lapokkal.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 800 HUF
7,59
EUR
,
8,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Adolf Beer: Zehn Jahre österreichischer Politik. 1801-1810. Leipzig, 1877, F. A. Brockhaus. Benne Kacziány Géza (1856-1939) bölcseleti doktor, tanár, író, műfordító, politikus, publicista tulajdonosi bélyegzésével. Kiadói papírkötés, javított borítóval, sérült, szétvált kötéssel.
1
19470.

Adolf Beer: Zehn Jahre österreichischer Politik. 1801-1810. Leipzig, 1877, F. A. Brockhaus. Benne Kacziány Géza (1856-1939) bölcseleti doktor, tanár, író, műfordító, politikus, publicista tulajdonosi bélyegzésével. Kiadói papírkötés, javított borítóval, sérült, szétvált kötéssel.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 800 HUF
7,59
EUR
,
8,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Karl Hron: Deutschnationale Politik. Ester Theil: Die Logik des deutschnationalen Programmes. Wien, 1898, Freidrich Schalk, VIII+72 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval.
1
19472.

Karl Hron: Deutschnationale Politik. Ester Theil: Die Logik des deutschnationalen Programmes. Wien, 1898, Freidrich Schalk, VIII+72 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Bartoniek Emma: A magyar történeti forráskiadványok. Összeáll.: - -. A magyar történettudomány kézikönyve. I. köt. 3/B. [Bp., 1929, Magyar Történelmi Társulat], 203 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a címlap hiányzik.
1
19473.

Bartoniek Emma: A magyar történeti forráskiadványok. Összeáll.: - -. A magyar történettudomány kézikönyve. I. köt. 3/B. [Bp., 1929, Magyar Történelmi Társulat], 203 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a címlap hiányzik.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse