Modernizációs szigetek. A siker szerkezete a késői államszocializmusban. Összeáll. és szerk.: dr. Tamás Pál. Bp., 1992, MTA Politikai Tudományok Intézete - MTA Társadalmi Konfliktusok Kutató Intézete. Kiadói papírkötés. Megjelent 800 példányban.
Fekete Gyula: Éljünk magunknak. A szerző, Fekete Gyula (1922-2010) háromszoros József Attila-díjas író, szociográfus, újságíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1972., Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, Mohás Lívia ceruzás bejelöléseivel, foltos lapélekkel.
Rákosi Mátyás: A Kommunisták Magyarországi Pártjának megalakulása és harca a proletárforradalom győzelméért. A Magyar Tanácsköztársaság. Bp., Szikra. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
A dolgozó nép alkotmánya. Rákosi Mátyás beszéde az Országgyűlés 1949. augusztus 17-én tartott ülésén. A Magyar Népköztársaság alkotmánya. Bp., Szikra. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
Rákosi Mátyás: A kül- és belpolitikai helyzet és feladataink. Beszámoló az Országgyűlés 1952. december 15-i ülésén. Bp., Szikra. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.