Kemenes Géfin László - Jolanta Jastrzebska: Erotika a huszadik századi magyar regényekben 1911-1947. A szerzők, Kemenes Géfin László (1937-2022) író, költő, kritikus, műfordító és Jolanta Jastrzebska (1945-) által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1998, Kortárs Kiadó. Kiadói papírkötés.
Amiért a harang szól. Száz éve - szétszaggatottan. Trianon 1920-2020. Szerk.: Daruszögi H. Imre. A kötet két szerzője, Pázmándy László és Sziki Károly színművész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak, a kötet másik szerzőjének DEDIKÁLT példány! Mezőkövesd, 2020, Hajdu -Vinpress. Kiadói papírkötés.
Módos Péter: Gyerek, felnőtt, halott.; Holtidő. Mind a két mű a szerző,Módos Péter (1943-) író, dramaturg, szerkesztő, forgatókönyvíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1985-1994, Szépirodalmi - Cserépfalvi. Kiadói kemény-kötés, kiadói papír védőborítóban és kiadói papírkötés.
Török Tamás: A vértanú; Erdélyi Mefisztó. Mind a két mű a szerző, Török Tamás (1925-1993) író által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp.,1985-1988, Szépirodalom. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Nádor Jenő: Kártyajátékok könyve az alsóstól a rummyig. A ma divatos szórakoztató kártyajátékok ismertetése. Bp., [1927], Tolnai, 126+(2) p. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé viseltes, sérült, javított borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
Almási [Balogh] Tihamér: Clarisse. A Nemzeti Színház által 100 arany pályadíjjal jutalmazott eredeti dráma 5 felvonásban. Bp., 1875, Lafite és Elsner, 84 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, néhány foltos lappal.
Domján János - Varga György: Fekete István író családfája és képgalériája. Veszprém, 2022, Veszprém Megyei Honismereti Egyesület. Benne nagyméretű családfa melléklettel. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.