Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 471

Kemenes Géfin László - Jolanta Jastrzebska: Erotika a huszadik századi magyar regényekben 1911-1947. A szerzők, Kemenes Géfin László (1937-2022) író, költő, kritikus, műfordító és Jolanta Jastrzebska (1945-) által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1998, Kortárs Kiadó. Kiadói papírkötés.
20918.

Rufpreis:
2 800 HUF

Amiért a harang szól. Száz éve - szétszaggatottan. Trianon 1920-2020. Szerk.: Daruszögi H. Imre. A kötet két szerzője, Pázmándy László és Sziki Károly színművész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak, a kötet másik szerzőjének DEDIKÁLT példány! Mezőkövesd, 2020, Hajdu -Vinpress. Kiadói papírkötés.
20919.

Rufpreis:
2 000 HUF

Módos Péter: Gyerek, felnőtt, halott.; Holtidő. Mind a két mű a szerző,Módos Péter (1943-) író, dramaturg, szerkesztő, forgatókönyvíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1985-1994, Szépirodalmi - Cserépfalvi. Kiadói kemény-kötés, kiadói papír védőborítóban és kiadói papírkötés.
20920.

Rufpreis:
2 400 HUF

Török Tamás: A vértanú; Erdélyi Mefisztó. Mind a két mű a szerző, Török Tamás (1925-1993) író által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp.,1985-1988, Szépirodalom. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20921.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kung Csue - Juan Csin: Új hősök. Oroszból ford.: Zalai Edvin. Boromissza Zsolt rajzaival. (Bp., 1954), Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, sérült kiadói papír védőborítóban, ajándékozási bejegyzéssel.
20922.

Rufpreis:
1 600 HUF

Nádor Jenő: Kártyajátékok könyve az alsóstól a rummyig. A ma divatos szórakoztató kártyajátékok ismertetése. Bp., [1927], Tolnai, 126+(2) p. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé viseltes, sérült, javított borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
20923.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kártya Codex. Szerk.: Szomaházy István. Bp., 1999, Szkarabeusz Kiadó. Reprint kiadás. Kiadói műbőr-kötés. Megjelent 2700 példányban.
20924.

Rufpreis:
1 400 HUF

Horváth Nóra: ,,A szépség szeretői". George Santayana és kortársai. Ikonológia és Műértelmezés 16. Szeged, 2019, JATEPress. Kiadói papírkötés.
20925.

Rufpreis:
1 200 HUF

Várkonyi Nándor: Petőfi arca. Pécs, 1940, Janus Pannonius Társaság. Kivágásokkal, képekkel. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
20926.

Rufpreis:
2 400 HUF
9

Almási [Balogh] Tihamér: Clarisse. A Nemzeti Színház által 100 arany pályadíjjal jutalmazott eredeti dráma 5 felvonásban. Bp., 1875, Lafite és Elsner, 84 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, néhány foltos lappal.
20927.

Rufpreis:
2 000 HUF

Domján János - Varga György: Fekete István író családfája és képgalériája. Veszprém, 2022, Veszprém Megyei Honismereti Egyesület. Benne nagyméretű családfa melléklettel. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
20928.

Rufpreis:
2 400 HUF
11

20929.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF