Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 471

Szűcs László: Égre írott történelem. 2012, a maja prófécia és a magyar őstörténet kapcsolódása. Bp., 2011, szerzői. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
20822.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Tolsztoj, [Lev Nyikolajevics]: Ifjúságom regénye. Ford.: Trócsányi Zoltán. Nagy Írók - Nagy Írások. Második sorozat IV. köt. Bp., (1922), Genius, XXIV+437 p. Korabeli, átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban. Számozott (775./1500) példány.
20823.

Rufpreis:
3 000 HUF

Endrődi Sándor: Petőfi napjai a magyar irodalomban. 1842-1849. Egykoru nyomtatványok másolataival. Petőfi Könyvtár XXIX-XXX. füz. Bp., 1911, Kunossy, Szilágyi és Társa, 543+1 p.+ XI t. Kiadói szecessziós aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. + Illyés Gyula: Petőfi Sándor. Bp.,1971,Szépirodalmi. Borsos Miklós rajzaival. Kiadói egészvászon-kötés.
20824.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

20825.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Tóth Béla: A magyar anekdotakincs III. és V. kötet. Bp., Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
20826.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Mikszáth Kálmán: Az én kortársaim. ,,Az Ujság" ajándéka előfizetőinek. Bp., 1904, Athenaeum. Basch Árpád, Bér Dezső, Faragó József, Garai Ákos, Hegedüs László, Homicskó Athanáz, Kimnach László, Mühlbeck Károly, Neogrády Antal, Pap Henrik, Pataky László és Vesztroczy Manó rajzaival ill. karikatúráival. A kötéstábla, a könyvdíszek és a címlap illusztrációja Basch Árpád munkája. Kiadói szecessziós, kaucsuktáblás félvászon-kötésben, kissé viseltes állapotban, kissé sérült, koszos borítóval, néhány lapon foltokkal, ázásnyomokkal, egy sérült, kijáró képtáblával.
20827.

Rufpreis:
1 600 HUF

Képes Géza: Válogatott műfordítások. A szerző, Képes Géza (1909-1989) József Attila-díjas költő, műfordító által Koroda Miklós (1909-1978) író, újságíró részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1951, Szépirodalmi. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
20828.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Magyar legendarium. Eredetiekből fordította Tormay Cecilia. Fametszetű képekkel Molnár C. Pál díszítette. Budapest, [1931]. Könyvbarátok Szövetsége (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). 134 + [2] p. Első kiadás. Könyvbarátok számára készült bibliofil kötet. A kétszínnyomású szövegoldalakkal nyomott oldalakon válogatás az Árpád-házi szentek legendáriumából, Tormay Cécile írónő válogatásában és fordításában, Molnár C. Pál egész oldalas és szövegközti fametszeteivel díszítve. Aranyozott, Molnár C. Pál aranyozott fametszetével illusztrált kiadói félpergamen kötésben. Szép példány.
20829.

Rufpreis:
4 000 HUF

Mikszáth Kálmán: Különös házasság I-II. köt. Mikszáth Kálmán Munkái. Bp., 1907, Révai, 2 sztl. lev.+ 247+(1) p.; 2 sztl. lev.+ 303+(1) p. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a borítón kis sérülésekkel, helyenként kissé foltos lapokkal.
20830.

Rufpreis:
4 000 HUF
19

Mikszáth Kálmán: A szelistyei asszonyok. Mikszáth Kálmán Munkái. Bp., 1906, Révai, 2 sztl. lev.+ 348+(4) p. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a borítón némi kopottsággal, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi bélyegzőkkel (Dr. Princz Manó ügyvéd).
20831.

Rufpreis:
4 000 HUF

Mikszáth Kálmán: Az én kortársaim II. köt. Mikszáth Kálmán Munkái. Bp., 1908, Révai, 2 sztl. lev.+ 264+(4) p. Első kiadás. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a borítón némi kopottsággal, helyenként kissé foltos lapokkal.
20832.

Rufpreis:
4 000 HUF

Szikszai Béni:  Üzenet a túlvilágról. Budapest, 1948. Bethánia-könyvkereskedés és -nyomda. 15 + [1] p. Szikszai Béni (1908-1985) református igehirdető, missziós munkatárs, az evangelizációs célkitűzésű nemzetközi Bethánia CE Szövetség magyarországi vezetője, a szervezet 1950. évi betiltásáig. A munka első kiadása 1946-ban jelent meg, példányunk a 2. kiadásból való. (Örök kérdések, 20. füzet.) Fűzve, tűzés nélkül, hajtogatott lapokból álló füzet. Ritka.
20833.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF